Sokół II: Porażka z rezerwami pierwszoligowca

W sobotę, swoje kolejne spotkanie rozgrywali również piłkarze rezerw Sokoła Aleksandrów Łódzki. W starciu w Łodzi ulegli ekipie rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego 1:3.

Zarówno w jednej, jak i drugiej drużynie można było znaleć kilka zawodników z szerokich kadr pierwszych zespołów. W ekipie z Łodzi dostrzec można było Bartłomieja Kalinkowskiego, Jewhena Radionowa, Kamila Rozmusa i Pawła Wojowskiego. Wśród zielono-białych nie zabrakło Bartosza Kanieckiego, Damiana Knery i Damiana Kupisza.

Pierwsza połowa stała na dość równym poziomie i mimo kilku sytuacji, żadna ze stron nie potrafiła znaleźć złotego środka, aby pokonać golkipera rywala. Druga odsłona mogła rozpocząć się bardzo dobrze dla zielono-białych. Rzut karny wywalczył Kupisz, lecz arbiter po konsultacji z bocznym odwołał decyzję o jedenastce. Wynik otworzył się dopiero w 53. minucie, a gola zdobył wspomniany wcześniej Wojowski. Dziesięć minut poźniej, prowadzenie podwyższył Oskar Koprowski, który ostatnio regularnie strzela bramki dla rezerw
ŁKS-u
.

Sokół mógł złapać kontakt, ponownie za sprawą aktywnego Kupisza, lecz trafił on jednak w słupek.W 75. minucie, kropkę nad “i” postawił za to Jakub Krzyżaniak i praktycznie było po meczu. Aleksandrowianie potrafili odpowiedzieć jedynie golem honorowym, autorstwem Sebastiana Klimy. Jeszcze jeden słupek zaliczył w międzyczasie również ponownie Kupisz.

ŁKS II łódź – Sokół II Aleksandrów Łódzki 3:1 (0:0)

Bramki: Wojowski, Koprowski, Krzyżaniak – Klima

Sokół II: Kaniecki – Bielak, Trzmielak, Wdówka (64′ Grell), Banaszkiewicz – Smolarski (46′ Koziełek), Knera, Latosek, Iwanek (63′ Franczak), Krysiak (55′ Abramczyk) – Kupisz

fot: Ilona Pyć