Sokół II: Podział punktów z beniaminkiem

Łódzka Klasa Okręgowa mimo, że ruszyła w miniony weekend, to już nabrała rozpędu. Po wygranym meczu z rezerwami ŁKS-u Łódź, Sokół II Aleksandrów Łódzki zmierzył się we wtorkowy wieczór z beniaminkiem ligi- LKS Sarnów/Dalików.

W pierwszej połowie oglądaliśmy niewiele klarownych sytuacji z obu stron. Około 25. minuty, w polu karnym gości znalazł się Tomasz Bogołebski, ale jego strzał z ostrego kąta obronił bramkarz. Przyjezdni próbowali odpowiedzieć piłkami zagrywanymi na wolne pole, ale dobrze czytał grę stojący między słupkami aleksandrowian Adam Posiewała. W dobrej wydawało się sytuacji znalazł się w końcówce pierwszej połowy Sebastian Tomczak, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez defensora.

Po zmianie stron obraz gry wyglądał podobnie. Około 60. minuty gospodarze wypracowali sobie najlepszą w całym meczu szansę na zdobycie gola. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Jan Kacprzak, ale jego strzał po długim rogu minimalnie minął słupek. Niedługo potem po rzucie rożnym główkował Mateusz Kozłowski, ale piłka znów nieznacznie minęła bramkę. Goście próbowali odpowiedzieć, jednak nadal nie mogli dojść do klarownej sytuacji bramkowej. Piłkę w siatce umieścił natomiast Piotr Golański, ale golkiper przyjezdnych był wcześniej faulowany.

W odpowiedzi gracze LKS-u znów próbowali długim podaniem uruchomić swoich szybkich zawodników ofensywnych, ale znów na posterunku był Posiewała. W 82. minucie, po dośrodkowaniu Jakuba Wilanowskiego, na krótki słupek zbiegł Jakub Iwanek i strącił piłkę. Ta jednak przeleciała wzdłuż linii bramkowej i nie znalazła się w siatce. Strzału z dystansu próbował także Mateusz Wdówka, lecz bramkarz pewnie obronił jego uderzenie.

Końcówka spotkania należała do Sarnowa. Najpierw po dośrodkowaniu z prawej strony, zawodnicy gości wpakowali piłkę do siatki, lecz po drodze staranowany został wychodzący z bramki Posiewała. Następnie tuż przed końcowym gwizdkiem, z najbliższej odległości spudłował inny gracz LKS-u, a chwilę potem sędzia zakończył spotkanie.

W najbliższą w sobotę, w ramach 3. kolejki łódzkiej klasy okręgowej, Sokół II zmierzy się na wyjeździe z Orłem Parzęczew. Początek meczu o godz. 15:00.

Sokół II Aleksandrów Łódzki – LKS Sarnów/Dalików 0:0

Skład Sokoła: Posiewała- Kozłowski, Osiński (46’ Golański), Wilanowski, Tomczak, Wdówka, Bogołębski (46 ‘ Stegliński), Korski (80’ Przybylski), Iwanek (85’ Zdończyk), Kacprzak (70’ Sitkowski)