Sokół II: Aleksandrowianie nie sprostali outsiderowi

W sobotnie popołudnie zawodnicy Sokoła II Aleksandrów udali się do Brzezin, aby zmierzyć się  z tamtejszym Startem w ramach 27. kolejki łódzkiej klasy okręgowej. Zielono- biali wybrali się na to spotkanie mocno osłabieni i bez zawodników rezerwowych podjęli walkę z drżącym o utrzymanie rywalem. Zwycięsko ze starcia wyszli gospodarze wygrywając 2:0.

Start Brzeziny stosunkowo szybko objął prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał jeden z brzezinian, a Patryk Kostecki instynktownie obronił. Niestety golkiper aleksandrowian przy dobitce nie miał już nic do powiedzenia. W odpowiedzi aleksandrowianie spróbowali zaatakować, ale przy dwóch sytuacjach podbramkowych zabrakło skuteczności. Tej nie zabrakło natomiast gospodarzom, którzy przeprowadzili bardzo dobry kontratak i podwyższyli prowadzenie.

Po przerwie Sokół nie złożył broni i dużej utrzymywał się przy piłce. Jednak strzały Mateusza Kozłowskiego, Sebastiana Tomczaka, czy też Eryka Kwiatkowskiego nie znalazły drogi do siatki. Zielono- białym nie można było odmówić ambicji, jednak to było wszystko na co było ich stać tego dnia. Zespół z Aleksandrowa ostatnie dziesięć minut zmuszony był grać w dziesiątkę, w obliczu kontuzji Jakuba Wilanowskiego i braku zawodników rezerwowych. Mimo walki do końca nie udało się zdobyć chociaż kontaktowej bramki i trzy punkty zostały w Brzezinach.

Start Brzeziny – Sokół II Aleksandrów Łódzki 2:0 (2:0)

Skład Sokoła: Kostecki- Kozłowski, Wijas, Wilanowski, Tomczak, Smolarski, Witczak, Waszczyk, Kwiatkowski, Stegliński, Malinowski