Sławomir Majak: Na razie gramy dwiema jedenastkami

Sokół Konsport Aleksandrów w ostatnim meczu sparingowym pokonał w Kleszczowie miejscową Omegę 1:0. Trener Sławomir Majak jest zadowolony ze sparingu, choć wie, że jego zespół czeka jeszcze wiele do poprawy. Jednak nie ma co się martwić na zapas, bo drużyna jest obecnie w okresie przygotowawczym.

To był nasz drugi mecz kontrolny. Moi piłkarze obecnie są w ciężkim okresie przygotowawczym i nie wymagam od nich, by grali na wysokim poziomie. Na pewno są zmęczeni. W meczu z Omegą popełniliśmy kilka błędów, nad którymi nadal pracujemy. Trzeba przyznać, że widziałem zaangażowanie w grę i po raz kolejny graliśmy dwiema jedenastkami. Nie chcę dodatkowo obciążać piłkarzy. Uważam, że w tym czasie, kiedy ciężko trenują, wystarczy im 45. minut spędzonych na boisku. Podobnie będzie podczas dwóch następnych meczów, a potem przyjdzie czas, by przymierzać się do pierwszej jedenastki – podkreśla trener Sławomir Majak.

W sobotę Sokół Konsport Aleksandrów rozegra kolejne spotkanie sparingowe. Przeciwnikiem będzie czwartoligowiec – KS Kutno. Widowisko odbędzie się o godz. 11.00 na stadionie im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie. To będzie trzeci mecz Sokoła w obecnym okresie przygotowawczym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *