Skromna porażka z Widzewem

Kolejne zawody w letnich przygotowaniach rozegrali w sobotę piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki. Zielono-biali przegrali z Widzewem Łódź 0:1.

Już w trzeciej minucie łodzianie wyszli na prowadzenie. Jak się potem okazało była to jedyna bramka tego dnia. Podanie otrzymał Michał Miller, który nomen omen był na spalonym, nastrzelił w polu karnym Damiana Bierżyńskiego, który ręką zablokował futbolówkę. Po chwili do jedenastki podszedł Daniel Mąka i nie dał szans Michałowi Brudnickiemu. Chwilę później, lobem próbował odpowiedzieć Łukasz Chojecki, ale czujny w bramce był Maciej Humerski.

Kolejne minuty nie przynosiły zbyt wielu okazji bramkowych. W najlepszej sytuacji był testowany Jurij Perin, ale sędzia boczny podniósł chorągiewkę. Po łódzkiej stronie niedokładnie uderzał za to dwukrotnie Miller. W końcówce napastnik Widzewa miał jeszcze dogodną szansę, ale w porę zatrzymał go Aleksander Ślęzak, a arbiter zakończył pierwszą część gry.

Druga połowa mogła rozpocząć się bardzo dobrze dla naszej drużyny. Na strzał z dystansu zdecydował się, wprowadzony wczesniej Damian Pawlak, a piłka zatrzymała się na słupku bramki łodzian. Mijały kolejne minuty, a na placu gry oglądaliśmy coraz to więcej walki w środku pola, a żadna ze stron nie była w stanie zagrozić bramce rywala.

Na groźniejszą okazję trzeba było czekać do 70. minuty, strzał Michała Michałka z rzutu wolnego zablokowali jednak defensorzy Widzewa. W odpowiedzi, na uderzenie pokusił się Maciej Kazimierowicz, lecz minimalnie chybił. Do końca meczu, aleksandrowianie dłużej operowali piłką, ale nie przekładało się to na szanse bramkowe.

Ostatecznie podopieczni Piotra Kupki musieli uznać wyższość drużyny Przemysława Cecherza. Naszą drużynę czeka jeszcze jeden mecz sparingowy w przyszłą sobotę, a rywalem będzie Omega Kleszczów.

RTS Widzew Łódź – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki 1:0 (1:0)

1:0 – Daniel Mąka k. (3′)

Skład Sokoła: Brudnicki – Knera, Bierżyński, Ślęzak, Szarpak – Bogołębski, Marciniak – Porochnicki, Korski, Chojecki – Perin

Żółte kartki: Kazimierowicz, Olczak (Widzew) – Ślęzak (Sokół)