Rozpoczynamy walkę o II ligę!

W sobotę o godz. 14:00 Sokół Konsport Aleksandrów Łódzki zainauguruje ligowe rozgrywki. Zawodnicy trenera Sławomira Majaka zmierzą się w Warszawie z Ursusem – drużyną walczącą o utrzymanie.

Długo wyczekiwana inauguracja rundy wiosennej nadeszła. Trzecioligowcy ostatnią kolejkę rozegrali 18 listopada. Prawie cztery miesiące czekali, by wrócić na ligowe boiska. Na szczęście przyszedł czas, by ponownie emocjonować się meczami o wysoką stawkę. Nie da się ukryć, że dla Sokoła będzie to najważniejsza wiosna od 20 lat, czyli właściwie od założenia klubu.

Drużyna trenera Sławomira Majaka jest już gotowa do gry. Po nieudanym meczu pucharowym przyszedł czas, by zapomnieć o rywalizacji w ramach Pucharu Polski i skupić się tylko i wyłącznie na grze o mistrzostwo III ligi.

Runda wiosenna rządzi się swoimi prawami. Wykonaliśmy naprawdę ciężką pracę w okresie przygotowawczym. Oczywiście, że z wyników meczów sparingowych nie jesteśmy do końca zadowoleni, ale forma ma przyjść właśnie na ligowe rozgrywki. O meczu pucharowym już zapomnieliśmy. Liczymy w Warszawie na zwycięstwo. Początek rundy jest bardzo ważny i skupiamy się tylko i wyłącznie na spotkaniu z Ursusem. Nie myślimy o kolejnych meczach – zaznacza Sławomir Majak, trener Sokoła Konsport Aleksandrów Łódzki.

Ursus Warszawa zajmuje 15. miejsce w lidze z dorobkiem 17. punktów. Odnotował 5 zwycięstw, 2 remisy i 10 porażek. Jesienią Sokół udanie rozpoczął rozgrywki, wygrywając w Aleksandrowie z Ursusem 2:0. A bramki strzelali Dawid Cempa z karnego oraz Dominik Głowiński.

Sokół Konsport Aleksandrów Łódzki to lider III ligi z dorobkiem 41. punktów. Aleksandrowianie wygrali 13 meczów, 2 zremisowali i 2 przegrali. 7-punktowa przewaga ustawiła zespół w komfortowej sytuacji, jednak trzeba pamiętać, że nie można tak szybko jej się pozbyć.

W barwach Sokoła nie zagra kontuzjowany w spotkaniu z Lechią Tomaszów Maz. Jakub Rozwandowicz. Piłkarz w ostatnim tygodniu przeszedł artroskopie stawu kolanowego i czeka go miesięczna przerwa. Nie zobaczymy również Tomasza Bogołębskiego, który pauzuje za kartki.

Kadra na mecz z Ursusem Warszawa: Bartosz Kaniecki, Jakub Lemanowicz, Artur Gieraga, Mateusz Broź, Aleksander Ślęzak, Dawid Sarafiński, Przemysław Woźniczak, Michał Majak, Dominik Głowiński, Karol Żwir, Michał Miller, Dominik Pecyna, Jakub Szarpak, Bartłomiej Rakowski, Piotr Kasperkiewicz, Bartłomiej Maćczak, Dawid Cempa i Paweł Kaczmarek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *