Rozgrywki wstrzymane. Piłkarze Sokoła trenują indywidualnie

Decyzją Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej m.in. rozgrywki III ligi zostały wstrzymane do 29 marca. Piłkarze Sokoła Aleksandrów do niedzieli będą trenować indywidualnie.

Na początku tygodnia pojawiło się zagrożenie, że kibice Sokoła Aleksandrów nie będą mogli obejrzeć drużyny w sobotnim meczu z Ruchem Wysokie Maz. Następne godziny przyniosły pewne znaki zapytania, m.in. związane z odbyciem się meczu. Obecna sytuacja w Polsce z koronawirusem jest rozwojowa. Z dnia na dzień dowiadujemy się o nowych przypadkach zarażenia. Sport w tym momencie odchodzi na drugi plan.

Dziś zapadła decyzja o odwołaniu trzech najbliższych spotkań ligowych. Jak widać sytuacja w naszym kraju jest traktowana bardzo poważnie. Wczoraj Burmistrz Aleksandrowa podjął decyzję o wyłączeniu z użytku publicznego obiektu MOSiR, wiąże się z tym, że nie możemy przeprowadzać treningów. Na tę chwilę nie mamy alternatywnych miejsc, gdzie możemy ewentualnie przystąpić do treningów. W związku z zaistniałą sytuacją wspólnie z zarządem oraz sztabem szkoleniowym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu wspólnych zajęć do najbliższej niedzieli, z tym, że zawodnicy otrzymają rozpiski indywidualne. W niedzielę wieczorem podejmiemy kolejne decyzje. Jak widać sytuacja jest poważna, bierzmy pod uwagę to, że rozgrywki mogą nie zostać dokończone. Powiem szczerze, ciężko jest coś więcej zaplanować, bo nikt z nas nie brał pod uwagę takiego scenariusza. Będziemy na bieżąco reagować i podejmować dalsze decyzje – zaznacza Dawid Kroczek, trener Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Nie da się ukryć, że to nadzwyczajna sytuacja, z którą muszą się zmierzyć nie tylko sportowcy, ale całe społeczeństwo. Najważniejsze jednak, aby nie popadać w panikę, nie uczestniczyć w różnego rodzaju zgromadzeniach i zadbać o swoje zdrowie. Trzeba również liczyć, że w bardzo szybkim tempie uda się wygrać z koronawirusem. Miejmy nadzieję, że wrócimy do sportowej rywalizacji, bo zaczyna brakować sportu nawet na trzecioligowym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *