Rezerwy zremisowały ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego

Po dobrym meczu zespół Sokoła II Aleksandrów zremisował na wyjeździe z UKS SMS 2-2 (0-0). Drużyna trenera Jakuba Światłowskiego zajmuje 12. miejsce po 25. rozegranych kolejkach. To końca sezonu pozostało 5 meczów.

Pierwsza połowa spotkania to głównie walka w środku pola obu zespołów. Nasza drużyna stworzyła sobie najlepszą okazję w 29. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Sebastiana Tomczaka strzał głową Kamila Osajdy obronił bramkarz gospodarzy. Zawodnicy UKS SMS zagrożenie stwarzali głównie po dalekich i mocnych wrzutach z autu, jednak bardzo dobrze spisywała się nasza obrona. Po przerwie mecz się “otworzył” i obie drużyny stworzyły sobie kilka okazji do zdobycia bramki. W 64. minucie bramkę na 0-1 dla naszej drużyny zdobył Dominik Głowiński po świetnym podaniu Jakuba Iwanka, który uruchomił Bartłomieja Maćczaka, a ten zagrał wzdłuż bramki do niepilnowanego Głowińskiego. Zdobyty gol uśpił naszych zawodników, gdyż po 3. minutach przegrywaliśmy już 2-1 po dwóch strzałach w sytuacji sam na sam – relacjonuje Jakub Światłowski, trener Sokoła II Aleksandrów.

W 81. minucie bramkę na 2-2 ponownie zdobył Dominik Głowiński, który w zamieszaniu w polu karnym wykorzystał podanie Michała Abramczyka i mocnym strzałem po długim rogu doprowadził do wyrównania. Zespół rezerw wzmocniło tym razem czterech zawodników z pierwszego zespołu (Dominik Głowiński, Bartłomiej Maćczak, Michał Abramczyk, Michał Majak).

Można się tylko cieszyć, że zawodnicy z pierwszej drużyny robią ogromną różnicę, są bardzo zaangażowani i nasi młodzi piłkarze mają od kogo się uczyć oraz zbierać cenne doświadczenie – zaznacza szkoleniowiec.

Kolejne spotkanie zespół rezerw rozegra w najbliższą środę 22 maja o godzinie 17.30 z zespołem GLKS Sarnów / Dalików na boisku w Rudzie Bugaj.

Sokół: Natorski – Majak , Bielak (46′ Iwanek), Trzmielak, Wilanowski (61′ Banaszkiewicz) – Abramczyk (81′ Franczak), Głowiński, Janowski (65′ Latosek), Tomczak, Osajda – Maćczak (90′ Sokołowski).