Rezerwy żegnają się z pucharem – relacja meczu z PTC Pabianice

Rezerwy Sokola, pozbawione tym razem wsparcia z pierwszej drużyny, złożone natomiast w dużej mierze z zawodników z rocznika 2000, dzielnie walczyły w I rundzie Pucharu Polski, rywalizując z trzecim zespołem łódzkiej klasy okręgowej – PTC Pabianice. Ostatecznie po dogrywce, ze zwycięstwa cieszyła się ekipa z Pabianic.

Spotkanie przebiegało pod znakiem optycznej przewagi PTC, które w pierwszej odsłonie parę razy zagroziło bramce aleksandrowian. Najlepszą okazję po stronie zielono-białych miał natomiast Damian Przybylski, który znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym, ale jego strzał był daleki od ideału.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. W 75. minucie pabianiczanie dopięli swego i po strzale głową wyszli na prowadzenie. Sokół walczył jednak do końca i pięć minut przed końcem doprowadził do wyrównania, które sprawiło ze oglądaliśmy dogrywkę. Dobrym prostopadłym podaniem popisal się Jakub Stegliński, zaś sytuację sam na sam ze spokojem wykorzystał Jakub Iwanek.

W dogrywce to fioletowi nadal dłużej utrzymywali się przy piłce, zaś gospodarze próbowali kontrować. W pierwszej połowie dogrywki, bramki jednak nie padły. Kiedy wydawało się, że seria rzutów karnych jest bardzo blisko, graczom Sokola niestety zabrakło sil, a w konsekwencji koncentracji. W 110. Minucie, pabianiczanie wyszli na prowadzenie. Sokół nie zdołał się podnieść i niestety stracił jeszcze dwie kolejne bramki i mimo ambitnej postawy uległ przyjezdnym 1:4.

Sokół II Aleksandrów Łódzki – PTC Pabianice 1:4 pd. (1:1, 0:0)

Bramka dla Sokoła: Jakub Iwanek (85’)

Sklad: Kostecki- Kozłowski, Banaszkiewicz, Rosik, Wilanowski, Smolarski, Kacprzak, Przybylski (70′ Iwanek), Szymczak (65′ Kaźmierczak), Stegliński, Zdończyk (60′ M. Pawlak)