Rewanż z traktorkami – zapowiedź meczu z Ursusem Warszawa

Zaledwie po dwóch dniach przerwy, piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki rozegrają kolejne ligowe spotkanie. Tym razem rywalem zielono-białych będzie Ursus Warszawa.

Ursus to etatowy trzecioligowiec. Drużyna z Warszawy występuje w rozgrywkach III ligi bez przerwy od 2010 roku. Najlepiej gracze ze stolicy radzili sobie w sezonie 2013/2014, kiedy to awansowali do baraży uprawniających do walki o II ligę. W nich pokonali najpierw Ślęze Wrocław, a następnie ulegli Kotwicy Kołobrzeg. W minionym sezonie, podopieczni Ariela Jakubowskiego do końca musieli drżeć o ligowy byt. O utrzymaniu decydowała ostatnia kolejka rozgrywek, kiedy to warszawiacy mierzyli się z Łódzkim Klubem Sportowym. Ostatecznie oni wyszli z tego starcia zwycięsko, a łodzianie za sprawą porażki nie znaleźli się na pierwszym miejscu w tabeli.

Gospodarze sobotniego starcia po słabszym początku sezonu podreperowali swoją pozycję ligową i w tym momencie są już spokojni o swój ligowy byt. Gracze ze stolicy zajmują siódme miejsce z dorobkiem 44 punktów. Na własnym stadionie potrafili wygrać za to z liderem z Łodzi oraz podzielić się punktami z zawodnikami z Tomaszowa Mazowieckiego. Sobotnie starcie będzie zatem z pewnością bardzo wymagające.

Aleksandrowianie zaś nadal mają matematyczne szansę na promocję do II ligi, lecz będzie o to bardzo trudno. Ta kolejka może już w 100 procentach jednak już wyjaśnić sprawę. Obecnie zielono-biali mają 10 punktów straty, mając rozegrany mecz mniej.

W ostatniej kolejce, Ursus przegrał u siebie z Kaczkanem Huraganem Morąg 1:3. Sokół zaś pokonał na własnym boisku Sokół Ostróda 5:2.

W minionym sezonie, w bezpośrednich pojedynkach lepiej wypadli gracze z Aleksandrowa Łódzkiego. W jesiennym meczu w Warszawie, Sokół wygrał 1:0, tymczasem w Aleksandrowie padł remis 1:1. Tymczasem w ostatniej rundzie, Ursus wygrał na naszym stadionie 2:0.

Ursus Warszawa – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki / 26.05.2018 r., godz. 13:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *