Remis z Ursusem Warszawa

Sokół Konsport Aleksandrów zremisował na wyjeździe z Ursusem Warszawa 1:1 (1:0). To była inauguracja rundy wiosennej III ligi gr. 1. Sokół nadal jest liderem ligi!

To, że aleksandrowianie pozostaną na pozycji mistrzowskiej, wiedzieliśmy już po zakończonej pierwszej rundzie rozgrywek. Sokół jesienią wypracował sobie siedmiopunktową przewagę, by na spokojnie przystąpić do wiosennej gry.

Mecz z Ursusem Warszawa do łatwych nie należał. Po raz kolejny potwierdziło się, że w rozgrywkach III ligi niekoniecznie lider grając z zespołem walczącym o utrzymanie, musi dyktować warunki gry. I tak było w tym spotkaniu przynajmniej w pierwszej połowie. To Ursus od pierwszych minut narzucił styl gry. Aleksandrowianie mogli się tylko bronić. W 16. minucie zobaczyliśmy pierwszego gola. Filip Dziełak wykorzystał okazję i Jakub Lemanowicz musiał skapitulować.

Sokołowi w pierwszej części gry było bardzo trudno wypracować sytuację, po której mógł paść gol. Groźnie było po dośrodkowaniu z wolnego Pawła Kaczmarka. Zabrakło szczęścia, by doprowadzić do wyrównania.

W drugiej części gry trener Sławomir Majak dokonał zmiany. Boisko opuścił Artur Gieraga, a w jego miejsce wszedł Dawid Sarafiński. Sokół zaczął grać lepiej, śmielej atakował na bramkę rywali i doczekał się upragnionego gola. Po podaniu Dominika Głowińskiego – Paweł Kaczmarek doprowadził do remisu.

Bohaterem spotkania mógł zostać Michał Miller. W 68. minucie doskonale zagrał w pole karne Paweł Kaczmarek, a pomocnik Sokoła uderzył piłkę nad poprzeczką. Szkoda, bo ta sytuacja mogła zakończyć się golem. Piłkarze Sokoła w drugiej części gry byli wyraźnie lepsi. W 72. minucie Michał Miller padł w polu karnym przeciwnika. Sędzia uznał, że chciał go oszukać i dał mu drugą żółtą kartkę, w konsekwencji Sokół musiał grać bez Millera. Jednak to aleksandrowianie nadal atakowali i próbowali za wszelką cenę wywalczyć trzy punkty. Być może zabrakło czasu, bo fizycznie to drużyna Sokoła wyglądała lepiej. Widowisko zakończyło się remisem 1:1.

Ursus Warszawa 1:1 Sokół Konsport Aleksandrów (1:0)
Bramki: 16. Dziełak – 52. Kaczmarek

Żółte kartki:  32. Wojcinowicz (Ursus) – 19. Żwir (Sokół), 45+1. Miller (Sokół), 45+2. Woźniczak (Sokół), 86. Maćczak (Sokół)

Czerwona kartka: 72. Miller (Sokół, druga żółta)

Ursus Warszawa: Olczak – Świeciński, Skowroński, Wojcinowicz, Baranowski – Dziełak (65′ Bawolik), Słomka – Prusinowski, Kamiński (61′ Możdżonek), Wolski (80′ Muszyński) – Ciach.

Sokół Konsport Aleksandrów Łódzki: Lemanowicz – Żwir (77′ Broź), Ślęzak, Woźniczak, Głowiński – Kaczmarek, Gieraga (46′ Sarafiński), Kasperkiewicz, Miller – Maćczak, Cempa.