Pracowita środa piłkarzy. Dziewięć bramek Sokoła

W środę Sokół Aleksandrów Łódzki rozegrał dwa mecze towarzyskie. Najpierw pokonał Victorię Częstochowa 5:4, a następnie wygrał z LKS Kwiatkowice 4:0. Przed zawodnikami jeszcze kilka dni pracy, ostatni sparing i wakacje.

Piłkarska środa dopisała zawodnikom Sokoła Aleksandrów Łódzki. Trenerowi Dawidowi Kroczkowi zależało, aby wszyscy zawodnicy rozegrali mecz w pełnym wymiarze czasowym. Najpierw Sokół zmierzył się z Victorią Częstochowa – piątym zespołem Klasy A, grającym w grupie częstochowskiej. W tym meczu padła rekordowa ilość bramek. Widowisko zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 5:4. Hat-tricka strzelił Bartłomiej Maćczak.

Sokół Aleksandrów – Victoria Częstochowa 5:4 (4:3)
Bramki: 7. Sobczak, 18. Maćczak (karny), 19. Maćczak, 26. Maćczak (k), 72. Zagórski – 2. Dżazga, 28. Czyż, 34. Grądzik, 48. Kiński,

Skład Sokoła: Kowalski, Jończyk, Lis, Zagórski, Bogołębski, Adamiak, Pióro, Sobczak, Horoszkiewicz, Maćczak, Maschera. Zagrał również Krzyżanowski.

W drugim meczu towarzyskim Sokół Aleksandrów zmierzył się z LKS Kwiatkowice, klubem występującym na co dzień w IV lidze łódzkiej. Wyraźną przewagę nad rywalem mieli gospodarze, którzy dość szybko zdobyli pierwszą bramkę. W 15. minucie Jakub Szarpak pokonał bramkarza gości. Jeszcze w pierwszej połowie gola dołożył Dawid Przezak. W drugiej części gry aleksandrowianie stworzyli sobie kilka dogodnych okazji, wykorzystali tylko dwie sytuacje. W 51. minucie gola strzelił Jakub Witasiak, a kilka minut później Igor Kania. Mecz zakończył się zwycięstwem Sokoła 4:0.

Sokół Aleksandrów – LKS Kwiatkowice 4:0 (2:0)
Bramki: 15. Szarpak, 29. Przezak, 51. Witasiak, 56. Kania.

Skład Sokoła: Gorzelański, Nowacki, Gieraga, Woźniczak, Szarpak, Pecyna, Kania, Sołtysiński, Dziuba, Przezak, Witasiak. Zagrali również: Kaniecki i Maschera.

Przed Sokołem Aleksandrów jeszcze jeden mecz sparingowy. Następnie piłkarze otrzymają kilkanaście dni urlopu, by w lipcu rozpocząć okres przygotowawczy do nowego sezonu.