Powtórka z rozrywki – relacja meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki

Ponownie nie udało się sięgnąć po trzy punkty zawodnikom Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki. W piątkowy wieczór podzielili się punktami ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, remisując 1:1.

Pierwsze minuty nie mogły zbytnio emocjonować kibiców zgromadzonych na obiekcie w Nowym Dworze Mazowieckim. Przez blisko ponad trzydzieści minut żadna ze stron nie była w stanie stworzyć sobie groźniejszej sytuacji, która zmusiłaby do większego wysiłku defensywę rywali. Zarówno Świt, jak i Sokół swoich szans szukali głównie po stałych fragmentach gry, bądź dośrodkowaniach z bocznych sektorów boiska. Blokowane zostały również strzały Łukasza Chojeckiego i Michała Michałka i to w zasadzie było tyle.

W 35. minucie w końcu wydarzyło się coś ciekawszego. Po uderzeniu Łukasza Marciniaka, piłka trafiła w rękę obrońcy Świtu, a arbiter wskazał na wapno. Do rzutu karnego podszedł Michałek, lecz oddał niezbyt precyzyjny strzał, Mateusz Prus sparował piłkę na słupek i nadal było 0:0. Kilka minut później gospodarze odpowiedzieli groźnym uderzeniem Dawida Jabłońskiego, kapitalnie zachował się jednak w bramce Michał Brudnicki. Pierwsza część gry zakończyła się bezbramkowym remisem.

Od pierwszych minut drugiej połowy, mocno zaatakowali zielono-biali. Dobrą dwójkową akcją popisał się duet Mariusz Zasada – Mateusz Stępień. Ostatecznie strzał tego drugiego bardzo dobrze wybronił Prus. Dwie minuty później odpowiedzieli gospodarze. Błąd popełnił Damian Pawlak, a cała ławka Świtu domagała się podyktowania rzutu karnego, gdyż widzieli, że dośrodkowanie zatrzymało się na ręce naszego obrońcy.

Trzy minuty później Świt mógł już cieszyć się z gola. W pole karne zagrał Marcin Kozłowski, a piłkę do siatki wpakował Piotr Basiuk. Upływały kolejne minuty, a gospodarze byli coraz bliżsi wywalczenia siódmego zwycięstwa. Obie strony próbowały uderzeń z dystansu, lecz albo te próby były niecelne, albo dobrze zachowywali się defensorzy lub bramkarze.

W końcu i Sokół doczekał się jednak gola. W 82′ minucie, dobrą piłkę od Roberta Kowalczyka dostał Jakub Rogalski. Nasz pomocnik zagrał do środka, a tam wykończył akcję Michałek. W doliczonym czasie gry jedna i druga strona mogła jeszcze odmienić losy spotkania. Najpierw  po rzucie rożnym nie trafił Przemysław Woźniczak, a w odpowiedzi to samo uczynił Sebastian Cuch. Chwilę później arbiter zakończył zawody.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki 1:1 (0:0)

1:0 – Piotr Basiuk (55′)
1:1 – Michał Michałek (82′)

Świt: Prus – Napora, Cuch, Drwęcki, Steć, Dara (76′ Karaszewski), Kozłowski (78′ Argasiński), Jabłoński, Gapczyńśki (68′ Pomorski), Wolski, Basiuk (85′ Perzyna) <br>

Sokół: Brudnicki – Pawlak, Woźniczak, Bierżyński, Stępień – Kobiera (72′ Kowalczyk) – Wrzesiński (67′ Rogalski), Marciniak, Chojecki (76′ Pabjańczyk), Zasada – Michałek (89′ Kadłubiak) <br>

Sędzia: Mateusz Skrzypko (Podlaski ZPN)