Powrócić na zwycięską ścieżkę – zapowiedź meczu z Sokołem Ostróda

Już w środę piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki rozegrają kolejne ligowe spotkanie. Tym razem gościć będą swojego imiennika z Ostródy.

Sokół to klub z ponad siedemdziesięcio letnią historią, a jego początki sięgają roku 1945. Zanim klub przyjął obecną nazwę OKS Sokół znany był też jako ZZK Kolejarz i KS Ostródzianka. Co ciekawe, na pierwszy mecz wyjazdowy rozegrany 25 maja 1945 roku w Morągu, piłkarze pojechali… furmanką. Morąski stadion był zdewastowany, murawa nierówna, ale zawodnikom to nie przeszkadzało. Na pierwszy awans do III ligi, kibice musieli za to czekać do roku 1955, a dopiero piętnaście lat później klub przeniósł się na tereny obecnego stadionu. Jak dotąd największym sukcesem drużyny było zajęcie czwartego miejsca w rozgrywkach III ligi w sezonie 83/84. W tych rozgrywkach, zawodnicy z Ostródy za długi nie grali, gdyż dwa lata później spadli do ligi okręgowej i przez długi okres czasu błąkali się na niższych szczeblach rozgrywkowych.

Na nowe, dobre czasy trzeba było czekać w Ostródzie do roku 2011, kiedy do użytku oddano nowy stadion. Obiekt budowany był z myślą o wykorzystaniu go, jako bazy sportowej w czasie Euro 2012, nie znalazł on jednak uznania w oczach uczestników turnieju. Przyniósł on jednak awans pierwszego zespołu Sokoła, który od sezonu 2012/2013 bez przerwy występuje na poziomie trzecioligowym. W minionym sezonie, po reorganizacji III ligi, Sokół zajął szóste miejsce z dorobkiem pięćdziesięciu cztererech punktów.

Zawodnicy z Ostródy z pewnością nie mogą być zadowoleni jednak ze swojej postawy w tym sezonie. Od początku rozgrywek drużyna grała dość w kratkę, co przełożyło się na zmianie szkoleniowca. Z początkiem września, Karola Szwedę zastąpił dobrze znany w łódzkim środowisku Sławomir Majak. Po słabym starcie w rundzie wiosennej i on musiał pożegnać się z posądą trenera. Obecnie zespół prowdzony jest przez Jarosława Kotasa, ktory w dobrym stylu “wygrzebał” z dna tabeli II ligowy Gryf Wejherowo.

Sytuacja gości jest obecnie nie do pozazdrossczenia. Sokół znajduje się w strefie spadkowej i ma dwa punkty straty do 14 miejsca. Jeżeli jednak do III ligi spadnie jeszcze Znicz Pruszków to strata do bezpiecznej strefy wyniesie już 4 oczka. Aleksandrowianie zaś mają już 10 punktów straty do lidera z Łodzi. Szansa na dogonienie rywali, nawet mając rozegrany mecz mniej jest bardzo mała. Nie takie rzeczy działy się jednak w futbolu i mamy nadzieję, że póki piłka w grze to wszystko jest możliwe.

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – Sokół Ostróda / 23.05.2018 r., godz. 17:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *