Porażka rezerw w Rosanowie

Sokół II Aleksandrów przegrał w Rosanowie z miejscowym LKS 3:2 (1:2) w spotkaniu 21. kolejki Łódzkiej Klasy Okręgowej. Młodzi zawodnicy Sokoła prowadzili już 2:0, ale miejscowi nie złożyli broni.

W 17. minucie bramkę na 0-1 zdobył Patryk Banaszkiewicz, wykorzystując błąd bramkarza gospodarzy. W 28. minucie na 0-2 podwyższył Michał Abramczyk po świetnej indywidualnej akcji.

Przed przerwą kontaktowego gola z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką w polu karnym Kamila Osajdy, zdobyli gospodarze i do przerwy mieliśmy 1-2. Po zmianie stron LKS uzyskał przewagę, ale młody zespół Sokoła mądrze i skutecznie się bronił. W 71. minucie mieliśmy jednak wyrównanie – drugą bramkę dla zespołu z Rosanowa zdobył były piłkarz Sokoła Aleksandrów Sebastian Ceglarz. Decydująca bramka padła w 83. minucie rywala po stałym fragmencie gry i dobiciu piłki do pustej bramki przez zawodnika LKS. Był to nasz najlepszy mecz w tej rundzie i słowa uznania dla naszych młodych zawodników, którzy ciągle się uczą i zdobywają doświadczenie – relacjonuje Jakub Światłowski, trener rezerw Sokoła Aleksandrów Łódzki.

W tej rundzie w rozgrywkach Łódzkiej Klasy Okręgowej zadebiutowało już kilku zawodników z zespołu juniorów: Jakub Horoszkiewcz, Dawid Bińkowski, Jan Rzeźniczak, Wojciech Świercz, Oskar Natorski, Bartosz Zasadziński.

Dalej będziemy kontynuowali wprowadzanie młodych zawodników do zespołu i kolejni niedługo również zadebiutują – informuje szkoleniowiec.

Sokół II – Natorski – Majak (46′ Rosik),Bielak, Osajda, Wilanowski (68′ Pawlak) -Tomczak (84′ Bińkowski), Janowski, Klima (76′ Franczak), Banaszkiewicz (’61 Świercz) , Abramczyk – Sokołowski (86′ Latosek).