Pojedynek najlepszych strzelców – zapowiedź meczu z Polonią Warszawa

W środowe popołudnie, piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki rozegrają kolejne ligowe spotkanie. Tym razem, w hicie kolejki, zielono-biali  będą podejmować u siebie Polonię Warszawa.

Wydawało się, że nasz zespół nie prędko spotka się ponownie z drużyną „Czarnych Koszul”. Rzeczywistość była jednak bardzo bolesna dla klubu z Warszawy. Po zażartej rywalizacji o awans trzy sezony temu w ramach rozgrywek trzeciej ligi łódzko-mazowieckiej, Polonia ostatecznie okazała się najlepszą drużyną w stawce i wywalczyła promocję do II ligi. W rozgrywkach centralnych spędziła jedynie rok, a w minionym sezonie ponownie rywalizowała na trzecioligowym poziomie. Podopieczni Krzysztofa Chrobaka, mimo problemów wewnątrz klubu zaprezentowali się bardzo dobrze i zajęli wysokie czwarte miejsce, tuż za plecami aleksandrowian. Warto jednak zauważyć, że Czarne Koszule miały najwięcej remisów w całej stawce, gdyż aż jedenaście. Gdyby grali bardziej bezkompromisowo, możliwe, że do końca walczyliby o powrót do II ligi.

Obecny szkoleniowiec również i w tym sezonie będzie pracował w ekipie z Warszawy. Z pewnością nie ma jednak łatwego zadania. Klubowy budżet został w pewnym stopniu okrojony, a z drużyną pożegnało się kilku dość istotnych graczy. Ligę wyżej powędrowali Marcin Bochenek (Znicz Pruszków) i Marcin Gawron (Błękitni Stargard). Do ligowych rywali odeszli za to Bartłomiej Gromek (Ruch Wysokie Mazowieckie), Daniel Choroś (Legionovia Legionowo), Karol Worach i Patryk Zych (obaj Ursus Warszawa). Do tego w zespole ze stolicy nie zobaczymy już Mariusza Marczaka (Huragan Wołomin), Michała Oświęcimki i Tomasza Chałasa. Przybyło za to kilku zawodników z klubowej akademii oraz m.in Sebastian Kobiera, który jeszcze niedawno reprezentował barwy naszego klubu. Od niedawna z drużyną trenuje też Łukasz Piątek.

Środowi rywale spisują się od początku sezonu zaskakująco dobrze. Poloniści po zwycięstwie z Victorią Sulejówek, przegrali co prawda w derbach z rezerwami Legii Warszawa, ale w kolejnych trzech spotkaniach zdobyli komplet punktów, odprawiając z kwitkiem odpowiednio Lechię Tomaszów Mazowiecki, Ursus Warszawa Unię Skierniewice.  Na zwycięską ścieżkę wrócili również zielono-biali, który po porażce z Legionovią Legionowo, po bardzo emocjonujących meczach zwyciężali z Ruchem Wysokie Mazowieckie Bronią Radom.

Trener Sławomir Majak nie będzie miał większych problemów z wyborem meczowej kadry. Szkoleniowiec Sokoła ma do dyspozycji komplet zawodników, nawet Piotra Kasperkiewicza, który ostatnio był jeszcze niedostępny z racji kwestii formalnych związanych z zarejestrowaniem zawodnika. O meczowej kadrze dowiemy się dopiero tuż przed samym meczem. Część graczy z pewnością pamięta ostatnie dwa spotkania między Sokołem i Polonią. Zarówno w jednym, jak i drugim zespoły podzieliły się punktami. W Warszawie było 0:0, tymczasem w Aleksandrowie 2:2.

Środowy mecz będzie również pojedynkiem najlepszych strzelców rozgrywek. W zespole trenera Chrobaka, ewidentnym liderem drużyny jest Krystian Pieczara, który zdobył osiem z dziesięciu bramek drużyny. O sile ofensywnej aleksandrowian stanowią za to Dawid Cempa i niedawno sprowadzony Michał Miller. Pierwszy strzelił już cztery bramki, a drugi w swoim debiucie dwukrotnie pokonał bramkarza Broni. Niewątpliwie możemy się zatem spodziewać bardzo ciekawego widowiska. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi punktualnie o godzinie 17:00.

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – Polonia Warszawa/ 05.09.2018 r., godz. 17:00

Piłkarzem sierpnia powinien zostać:

  • Dominik Głowiński (43%, 118 Votes)
  • Dawid Cempa (21%, 56 Votes)
  • Paweł Kaczmarek (19%, 53 Votes)
  • Aleksander Ślęzak (9%, 25 Votes)
  • Jakub Lemanowicz (7%, 20 Votes)

Total Voters: 272

Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *