Podział punktów w Łowiczu

W niedzielnym meczu 6. kolejki III ligi Sokół Aleksandrów Łódzki zremisował 1:1 wyjazdowe spotkanie z Pelikanem Łowicz. Aleksandrowianie na kilka minut przed zakończeniem spotkania, zdołali doprowadzić do remisu.

To był mecz dwóch drużyn, które przed rozpoczęciem widowiska miały tyle samo punktów w ligowej tabeli. Aleksandrowianie od początku próbowali stworzyć sobie sytuację, po której mógł wpaść gol. Jednak to gospodarze dość szybko zdobyli bramkę. W 21 minucie Maciej Wyszogrodzki otrzymał podanie z lewej strony boiska. Wszedł w pole karne i strzałem po krótkim rogu pokonał Bartosza Kanieckiego.

W drugiej części gry kibice będący na stadionie w Łowiczu mogli zobaczyć tylko jednego gola. Na 8 minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry świetnie w polu karnym odnalazł się Bartłomiej Maćczak i doprowadził do wyrównania. Zachował zimną krew, bo nie spodziewał się, że piłka odbita przez jednego z jego kolegów trafi prosto pod jego nogi.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. Oba zespoły mają teraz po 11 punktów w ligowej tabeli. Najbliższe spotkanie Sokoła już w czwartek. Zostało przełożone ze względu na festiwal muzyczny, który odbędzie się w pierwszy wrześniowy weekend na obiekcie MOSiR. Czwartkowym rywalem będzie Concordia Elbląg. Mecz rozpocznie się o godz. 13:00.

Pelikan Łowicz – Sokół Aleksandrów 1:1 (1:0)
Bramki: 21. Wyszogrodzki – 82. Maćczak

Skład Sokoła: Kaniecki – Bociek (46. Galara), Gieraga, Woźniczak, Szarpak – Stolarczyk (75. Dziuba), Zagórski, Pecyna, Witasiak (46. Sołtysiński), Cupriak (46. Matuszewski) – Maćczak.