Podsumowanie III rundy Okręgowego Pucharu Polski

W środę został rozegrany komplet spotkań w ramach III rundy Okręgowego Pucharu Polski. Tym razem obyło się bez niespodzianek.

Trzy z czterech spotkań III rundy Okręgowego Pucharu Polski rozpoczęły się punktualnie o godzinie 15:00. Jako pierwsi strzelanie rozpoczęli piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki. Już w 14 minucie, Jakub Rogalski pokonał bramkarza Zjednoczonych Stryków, a cały mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 3:0. W pojedynku spadkowiczów z IV ligi, lepsza okazała się Andrespolia Wiśniowa Góra, która rozgromiła Zawiszę Rzgów aż 6:0. Tym samym udowodniła, że nie bez powodu zajmuje pierwsze miejsce w łódzkiej Klasie Okręgowej.

W trzecim spotkaniu, długo wynik nie ulegał zmianie. Dopiero w 74. minucie, Maciej Kowalczyk strzelił bramkę na wagę zwycięstwa zawodników z Kutna. Boruta Zgierz musiał przełknąć gorycz porażki. Tymczasem o godzinie 19:00 rozpoczął się mecz w Poddębicach, gdzie Termy Ner gościły Widzew Łódź. Podopieczni Franciszka Smudy zadali dwa szybkie ciosy rywalom i już po dwudziestu czterech minutach prowadzili 2:0. Gospodarze zdołali odpowiedzieć dopiero w samej końcówce. Był to jednak jedynie gol na otarcie łez.

Wszystkie spotkania III rundy Okręgowego Pucharu Polski:

Termy Ner Poddębice – Widzew Łódź 1:2 (Dynel 90 – Gołębiewski 1, Kamiński 24)
Zjednoczeni Stryków – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki 0:3 (Rogalski 14, Michałek 41, Bierżyński 59)
KS Sand-Bus Kutno – Boruta Zgierz 1:0 (Kowalczyk 74)
Andrespolia Wiśniowa Góra – Zawisza Rzgów 6:0 (Wilk 30, Fajks 47, Mucha 66, Radzio 74, 82, Safoni 85)