Podsumowanie 6.kolejki III ligi: Sokół coraz bliżej pozycji lidera

Tym razem kolejna seria spotkań III ligi grupy I rozegrana została w środę. Piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo i awansowali na pozycję wicelidera rozgrywek.

Hitowym starcie ramach 6. kolejki miał być właśnie mecz z udziałem aleksandrowian, którzy rywalizowali na własnym obiekcie z Polonią Warszawa. Mecz ułożył się idealnie dla zawodników Sławomira Majaka. Po 16 minutach, Sokół prowadził 1:0 po bramce Jakuba Rogalskiego, a czerwoną kartkę obejrzał Arkadiusz Zajączkowski. Jeszcze przed przerwą, gospodarze podwyższyli prowadzenie za sprawą Dawida Cempy i ostatecznie zwyciężyli 2:0. Swoich kibiców nie zawiodła również Legionovia Legionowo. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego musieli się jednak bardziej natrudzić, niż wcześniej mogłoby się wydawać. O losie tego spotkania zadecydowało trafienie z 68. minuty. Mateusza Prusa pokonał Sebastian Weremko i ten gol poza zwycięstwem, pozwolił utrzymać drużynie pozycję lidera.

Emocjonująco zapowiadało się również starcie w Tomaszowie Mazowieckim. Kibice jednak po końcowym gwizdku mogli czuć się lekko rozczarowani. Lechia jedynie zremisowała z niepokonanym Sokołem Ostróda, a co więcej fani nie zobaczyli ani jednej bramki. Nasz imiennik jest już w tym momencie jedyną drużyną bez porażki. Niespodziewanie komplet punktów wymknął się Olimpii Zambrów, która przegrała na wyjeździe z Ursusem Warszawa 1:2. Goście prowadzili już po 5. minutach po golu Bartosza Zakrzewskiego, lecz bramki Sebastiana Dziełaka oraz Arkadiusza Ciacha pozwoliły piłkarzom ze stolicy zdobyć pierwsze ligowe punkty.

Pierwsze zwycięstwo padło również łupem Victorii Sulejówek, która pokonała u siebie ŁKS 1926 Łomża 3:1. Hat-trickiem popisał się najlepszy strzelec minionych rozgrywek – Wojciech Wocial. Do niebywałego meczu doszło za to w Wysokiem Mazowieckiem. Ostatni przeciwnik aleksandrowian Broń Radom rozbił rywali aż 5:1. Co ciekawe, mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie, kiedy to hat-tricka zaliczył Emil Więcek, a dwa gole dorzucił Konrad Paterek. Tymczasem nasz najbliższy rywal Pelikan Łowicz uległ na wyjeździe w Skierniewicach 0:2. Bramki zdobyli Konran Niedzielski oraz Michał Adamczyk (samobójczy gol). Tym samym Unia ma już na koncie 9 punktów i zbliżyła się do łowiczan o jedno “oczko”.

Wszystkie spotkania 6. kolejki III ligi grupy I:

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Sokół Ostróda 0:0
Legionovia Legionowo – Kaczkan Huragan Morąg 1:0 (Weremko 68)
MKS Mazur Ełk – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:0
Ruch Wysokie Mazowieckie – Broń Radom 1:5 (Zambrowski 34 – Więcek 14,30,45 k., Paterek 36,44
Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – Polonia Warszawa 2:0 (Rogalski 13, Cempa 37)
Unia Skierniewice – Pelikan Łowicz 2:0 (Niedzielski 31, Adamczyk 89 s.)
Ursus Warszawa – Olimpia Zambrów 2:1 (Dziełak 49, Ciach 90 – Zakrzewski 5)
Victoria Sulejówek – ŁKS 1926 Łomża 3:1 (Wocial 17,47,69 k. – Melao 54)

Legia II Warszawa – Znicz Biała Piska 19 września, 17:00
w pierwotnym terminie (5 września, 17:00) odwołany z powodu powołań zawodników gospodarzy do reprezentacji narodowych