Podsumowanie 5. kolejki III ligi: Legionovia nowym liderem

Za nami kolejne spotkania w ramach rozgrywek III ligi grupy I. Zespół Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki nadal znajduje się na podium, lecz doszło do zmiany na pozycji lidera. Polonię Warszawa wyprzedziła ekipa Legionovii Legionowo.

Piąta seria spotkań rozpoczęła się już w piątek i z marszu byliśmy świadkami bardzo ciekawych spotkań. Dla kibiców Sokoła, najważniejszym meczem rzecz jasna był pojedynek w Radomiu, gdzie Sokół mierzył się z miejscową Bronią. Podobnie jak w ostatnim domowym meczu, aleksandrowianie musieli gonić wynik, lecz tym razem wyszli na prowadzenie już przed przerwą, a po zmianie stron je podwyższyli. Gospodarze złapali jeszcze kontakt w końcówce, lecz na nic się to zdało. Po dwóch bramkach debiutującego Michała Millera i jednym trafieniu Dawida Cempy, Sokół wygrał 3:2. W Nowym Dworze Mazowieckim doszło za to do jednostronnego pojedynku. Świt gościł Kaczkana Huragana Morąg. Już w 10. minucie, gola zdobył Konrad Rudnicki,  a następnie piłkarza Rafała Kleniewskiego tylko “dobijali” rywali. Mecz zakończył się wynikiem aż 5:0, a hat trickiem popisał się Marcin Kozłowski II.

Niepokonane są za to nadal zespoły z Ostródy i Zambrowa. Zarówno Sokół, jak i Olimpia rozgrywały mecze na własnych stadionach, lecz nie potrafili zdobyć kompletu punktów. Pierwsi za rywala mieli rezerwy Legii Warszawa i zremisowali 1:1. Bramkę na wagę remisu, w 79. minucie zdobył ponownie Hubert Otręba. Było to trzecie trafienie obrońcy w tym sezonie. Emocje w Zambrowie rozpoczęły się za to dopiero w drugiej połowie. Najpierw na prowadzenie po golu Patryka Malinowskiego wyszli gospodarze. Podopieczni Bogdana Jóźwiaka odpowiedzieli bramkami Marcina Mireckiego i Jakuba Żmudy, lecz z prowadzenia cieszyli się zaledwie trzy minuty, a wynik spotkania ustalił Kamil Zalewski.

Ostatnie minuty zadecydowały również o wyniku meczu w Łomży. ŁKS do 87. minuty remisował 1:1 z MKS-em Mazurem Ełk, a ostatecznie zwyciężył 3:1. Bramki w końcówce zdobyli Cezary Demianiuk oraz Damian Gałązka. Wygrana pozwoliła wydostać się gospodarzom ze strefy spadkowej. W sobotni wieczór, uwaga trzecioligowych kibiców były zwrócona za to na mecz w Warszawie. Liderująca Polonia gościła Unię Skierniewice. Wynik przez długi okres czasu nie ulegał zmianie i wszystko wskazywało na to, że obie ekipy podzielą się punktami. Ponownie jednak, bohaterem Czarnych Koszul został Krystian Pieczara. Napastnik w 85. minucie zdobył swoją ósmą bramkę w tym sezonie, a jego zespół zwyciężył 1:0.

Na pierwsze punkty nadal muszą czekać za to zawodnicy Ursusa Warszawa. Tym razem podopieczni Ariela Jakubowskiego wybrali się do Łowicza i o mały włos zdobyliby komplet punktów w meczu z Pelikanem. Po bramce Pawła Wolskiego prowadzili bowiem do 83. minuty. W odstępie kolejnych pięciu, gospodarze zdołali strzelić jednak dwa gole i ostatecznie oni dopisali sobie trzy oczka. Na pozycję lidera za sprawą lepszego bilansu bramek awansowała za to Legionovia Legionowo. Spadkowicz wybrał się do Wysokiem Mazowieckie i mało kto spodziewał się aż tak ciekawego widowiska. Już do przerwy kibice obejrzeli pięć bramek,  a Legionovia prowadziła 3:1. Plany z pewnością pokrzyżowała później czerwona kartka Bartłomieja Gromka, a wykorzystali to goście, którzy podwyższyli prowadzenie za sprawą bramki Daniela Gołębiewskiego. Co prawda, gospodarze próbowali jeszcze odgryźć się i nawiązać walkę, lecz udało im się zdobyć już tylko gola na 3:4 w doliczonym czasie gry za sprawą Rafała Babula. Kropkę nad “i” postawił za to Marcin Burkhadt, który tuż przed końcowym gwizdkiem ustalił wynik meczu na 5:3.

Wszystkie spotkania 5. kolejki III ligi grupy I:

Broń Radom – Sokół  KONSPORT Aleksandrów Łódzki 2:3 (Paterek 3, Kwiencer 90+1  – Miller 34,77 – Cempa 45+1′)
Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Kaczkan Huragan Morąg 5:0 (Rudnicki 10, Kozłowski II 30,61,90, Cuch 73)

ŁKS 1926 Łomża – MKS Mazur Ełk 3:1 (Rakowski 30, Demianiuk 87, Gałązka 90 – Łapiński 79)
Olimpia Zambrów – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:2 (Malinowski 64, Zalewski 82 – Mirecki 66, Żmuda 79)
Znicz Biała Piska – Victoria Sulejówek 3:1 (Gondek  30, Jambrzycki 60, Adamiec 75 – Wocial 79)
Sokół Ostróda – Legia II Warszawa 1:1 (Otręba 79 – Brodziński 6)
Polonia Warszawa – Unia Skierniewice 1:0 (Pieczara 85)

Pelikan Łowicz – Ursus Warszawa 2:1 (Czapa 84 k., Szerszeń 88 – Wolski 50)
Ruch Wysokie Mazowieckie – Legionovia Legionowo 3:5 (Samluk 32, Grochowski 39, Babul 90 – Krawczyk 8,30, Choroś 36, Gołębiewski 51)