Podsumowanie 2. kolejki ŁKO: Rezerwy ŁKS-u ponownie gromią

W miniony weekend zakończyła się druga seria spotkań w ramach rozgrywek Łódzkiej Klasy Okręgowej. Ponownie  w kilku spotkaniach nie zabrakło bramek, a na faworyta rozgrywek powoli wyrastają rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego. Kroku podtrzymują im też gracze Term Uniejów i rezerw Widzewa Łódź.

Jako pierwsi na plac gry wybiegli ostatni pogromcy rezerw Sokoła Aleksandrów Łódzki, a mianowicie zawodnicy Term Uniejów. Mecz rozpoczął sie dla uniejowian niekorzystnie, gdyż od 25. minuty przegrywali po golu Artura Głowińskiego. Dwie minuty później było już jednak 1:1 po bramce Tomasza Jatczaka i od tego czasu rozpoczęła się koncertowa gra gospodarzy. Jeszcze przed przerwą, na prowadzenie wyprowadził swój zespół Włodzimierz Nowak, a po zmianie stron, kolejne bramki dorzucił Jatczak, kompletując tym samym hat-tricka. Na listę strzelców wpisał się również ponownie Nowak i Przemysław Sobolewski. Na osłodę łez, goście odpowiedzieli za to tylko trafieniem Piotra Baryły.

W sobotę do Pabianic wybrali się za to gracze z Aleksandrowa Łódzkiego. Od początku spotkania to Włókniarz narzucał tempo temu spotkaniu i w drugiej odsłonie za sprawą bramki Sebastina Dreslera zdołał ostatecznie zwyciężyć 1:0. Bramek nie zabrakło za to w Konstantynowie Łódzkim, gdzie Włókniarz wygrał z beniaminkiem z Ozorkowa 5:0, a hat-trickiem popisał się Dominik Wojtas. Do końca nie został rozegrany za to mecz w Dalikowie. W 37. minucie, przy stanie 1:0 dla Stali Głowno, arbiter ze względu na zły stan murawy przerwał rywalizację.

W niedzielę za to kolejne komplety punktów zdobyły rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego oraz Widzewa Łódź. Pierwsi rozgromili u siebie Zawiszę Rzgów 8:0. Spory wkład miały w tym wszystkm spore posiłki z pierwszego zespołu, o czym świadczą gole Rafała Kujawy (2), Pawła Wojowskiego (3) i Bartosza Widejki (2). Młody zespół Widzewa zaś nie dał szans dotychczasowemu liderowi z Parzęczewa i również pewnie zwyciężył 4:1.

Wszystkie spotkania 2. kolejki Łódzkiej Klasy Okręgowej:

Termy Uniejów – LKS Rosanów 6:2 (Jatczak 27, 49, 56, Nowak 41, 65, Sobolewski 79 – Głowiński 25, Baryła 89)

PTC Pabianice – UKS SMS Łódź 0:2 (Nieznani)
GKS Ksawerów – Start Breziny 3:2 (Jędrzejczyk 9, Wiśniewski 54, Olszewski 88 – Szymanek 28, Koperniak 73)
GLKS Sarnów/Dalików – Stal Głowno – mecz przerwany w 37 minucie przy stanie 1:0 dla gości
Włókniarz Konstantynów Łódzki – Bzura Ozorków 5:0 (Wojtas 3, Oliński 27, Bartosik 33, 35, Ziąbka 82)
Włókniarz Pabianice – Sokół II Aleksandrów Łódzki 1:0 (Dresler 73)

ŁKS II Łódź – Zawisza Rzgów 8:0 (Kujawa 7, 79, Wojowski 10, 16, 23, Widejko 34, 41, Maschera 56)
Widzew II Łódź – Orzeł Parzęczew 4:1 (Cieślak 40, Sobczak 52 s., Miasopust 61, Karpicki 90+3 – Łuczak 85)