Plan wykonany, kolejne trzy punkty na koncie – relacja meczu ze Zniczem Biała Piska

W sobotnie popołudnie, piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki rozegrali kolejne ligowe spotkanie. Po ciężkim spotkaniu pokonali Znicz Biała Piska 1:0, tym samym awansując na pozycję lidera rozgrywek.

Spotkanie od początku rozgrywane było w dość jednostajnym i spokojnym tempie. Jako pierwsi groźniej zaatakowali jednak piłkarze Sokoła i odrazu przerodziło się to w akcję bramkową. W 12. minucie, na centrę zdecydował się Dominik Głowiński, a wyszedł z tego mierzony strzał, który zaskoczył golkipera Znicza. Goście mogli odpowiedzieć niespełna kwadrans później. Po dośrodkowaniu Pawła Adamca, z kilku metrów pomylił się głową Jacek Dzienis.

Aleksandrowianie w przeciągu kolejnych minut byli stroną przeważającą, dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz nie stwarzali sobie klarownych okazji.  W 35. minucie mogło być jednak 1:1. Niecelnie, wprost pod nogi rywala zagrał Aleksander Ślęzak, a Adamiec nieznacznie przestrzelił.  W końcówce spotkania oglądaliśmy jeszcze niecelne strzały po obu stronach, a arbiter zaprosił zawodników do szatni.

Po zmianie stron, na pierwszą groźniejszą okazję musieliśmy czekać do 59. minuty. Po rozegraniu rzutu rożnego, nieznacznie pomylił się jednak Artur Gieraga. Kolejne minuty nie przynosiły za wielu ciekawych sytuacji do zdobycia bramki, a kolejna miała miejsce dopiero w w 77. minucie. Przy dośrodkowaniu minął się z piłką na kilka metrów przed bramką Dzienis. Trzy minuty później za to, nieznacznie pomylił się Piotr Kasperkiewicz.  Tuż przed końcem spotkania, bardzo dobrą szansę zmarnował za to Dawid Cempa. Po dośrodkowaniu Pawła Kaczmarka uderzył jednak głową nad poprzeczką.

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – Znicz Biała Piska 1:0 (1:0)

1:0 – Dominik Głowiński (12′)

Sokół: Lemanowicz – Pawlak (79′ Woźniczak), Ślęzak, Gieraga, Głowiński (61′ Sarafiński) – Kasperkiewicz, Bogołębski, Pecyna (88′ Matuszczyk) – Kaczmarek (90+2′ Majak), Cempa, Żwir

Znicz: Masłowski – Kossyk, Dzienis, Maliszewski, Romachów – Jambrzycki (73′ Fiedorowicz), A.Kosiński, Furman, Gondek, Adamiec (53′ Radzikowski) – K. Kosiński (76′ Bogdaniuk)

Żółte kartki: Żwir, Kasperkiewicz, Cempa, Bogołębski, Majak (Sokół) – Dzienis (Znicz)

Sędzia: Konrad Lewończuk (PODL.ZPN)