Pierwszy sparing za nami

Sokół Konsport Aleksandrów w pierwszym tegorocznym meczu sparingowym pokonał na stadionie im. Włodzimierza Smolarka czwartoligową Wartę Działoszyn 2:1 (0:1). Trener Sławomir Majak stworzył dwie silne jedenastki, które rozegrały mecz po 45. minut.

Dla Sokoła Konsport Aleksandrów to był pierwszy sprawdzian przed ligą. Piłkarze okres przygotowawczy rozpoczęli 10 stycznia. Szkoleniowiec przez tydzień mógł popracować z drużyną, by dziś (piątek) rozegrać spotkanie z czwartoligowcem.

Pierwszą bramkę zobaczyliśmy w 16. minucie, kiedy Arkadiusz Porochnicki wykorzystał błąd defensywy i pokonał Jakuba Lemanowicza. Piłkarz Warty w sezonie 2017/18 występował w barwach Sokoła. Po wznowieniu gry i świetnym prostopadłym podaniu Pawła Kaczmarka, stuprocentowej okazji na wyrównanie nie wykorzystał Dawid Cempa. Uderzył technicznie, podcinając piłkę, jednak niecelnie.

W drugiej części gry w 68. minucie zobaczyliśmy bramkę wyrównującą z karnego. Dawid Sarafiński był faulowany w polu karnym i on również wykorzystał jedenastkę. A w 80. minucie po rożnym Piotr Kasperkiewicz strzelił zwycięskiego gola.

Sokół Konsport Aleksandrów 2:1 Warta Działoszyn (0:1)
Bramki: 0:1 Arkadiusz Porochnicki (16′) – 1:1 Dawid Sarafiński (karny 68′) i Piotr Kasperkiewicz (80′).

Skład Sokoła z pierwszej połowy: Lemanowicz – Pawlak, Ślęzak, Woźniczak, Głowiński – Abramczyk, Bogołębski, zaw. testowany, Kaczmarek – Maćczak, Cempa.

Skład Sokoła z drugiej połowy: Kaniecki – Żwir, Gieraga, Szymański, Rakowski, Majak, Pecyna, Kasperkiewicz, Krysiak, Sarafiński, zaw. testowany.