Pierwszy sparing w trudnych warunkach. Sokół pokonał Wartę Sieradz

Pierwszy sparing w czasie okresu przygotowawczego zakończył się zwycięstwem Sokoła Aleksandrów Łódzki 3:1 (0:1) z Wartą Sieradz. Przed piłkarzami kolejny etap ciężkiej pracy.

Od poniedziałku drużyna trenera Michała Bistuły trenuje do zbliżających się w marcu rozgrywek III ligi. Pierwszym rywalem była czwartoligowa Warta Sieradz, a mecz odbył się na stadionie im. Włodzimierza Smolarka. W 34. minucie goście objęli prowadzenie po golu Kamila Pluty. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Dopiero w drugiej części gry zaczęli strzelać gospodarze. W 60. minucie do wyrównania doprowadził Igor Kania, 5 minut później podwyższył Kacper Dziuba, a w 78. minucie wynik ustalił Mateusz Misiak.

Warunki dzisiejszego meczu nie były wyśmienite. Obie drużyny pierwszy mecz potraktowały w roli jednostki treningowej, zespołom zależało przede wszystkim na uniknięciu poważnych kontuzji, które w grze na śniegu często się zdarzają. Nie do końca to się udało, bo zawodnik gości Adam Patora musiał w drugiej części gry opuścić boisko. Ostatecznie Sokół wygrał 3:1.

Warunki pogodowe nie były najlepsze. My skupiliśmy się głównie na tym, aby potraktować ten mecz w kategorii jednostki treningowej. To nie było spotkanie, po którym będę oceniał moich zawodników, ale mogę powiedzieć, że jestem z nich zadowolony. Przed nami kolejny tydzień przygotowań, który zakończy się dwoma meczami – powiedział Michał Bistuła, trener Sokoła Aleksandrów Łódzki.

W sobotę, 23 stycznia, Sokół rozegra sparing z Włókniarzem Zelów, a dzień później z Jutrzenką Warta. Oba spotkania odbędą się w Aleksandrowie.

Sokół Aleksandrów – Warta Sieradz 3:1 (0:1)
Bramki: 60. Igor Kania, 65. Kacper Dziuba, 78. Mateusz Misiak – 34. Kamil Pluta.

W pierwszej połowie zagrali: Jurek, Pióro, Woźniczak, Adamiak, Dyubenkov, Witasiak, Wolinowski, Horoszkiewicz, Maschera, Przezak.

W drugiej połowie zagrali: Krzyżanowski, Lis, Bartosiński, Rzeźniczak, Nowacki, Pecyna, Sołtysiński, Kania, Dziuba, Misiak, zawodnik testowany.