Pewne zwycięstwo w drugim sparingu – relacja meczu z LKS-em Kwiatkowice

W sobotę, piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki rozegrali drugi mecz kontrolny w ramach zimowych przygotowań. Tym razem okazali się lepsi od LKS-u Kwiatkowice, pokonując rywali 3:0.

Spotkanie bardzo szybko ułożyło się po myśli aleksandrowian, którzy wyszli na prowadzenie już w 4. minucie. Do środka ze skrzydła zagrał Damian Pawlak, a testowany Daniel Kmak pewnie pokonał golkipera z Kwiatkowic. Kolejną okazję gracze Sokoła stworzyli sobie dziesięć minut później, po rozegraniu rzutu rożnego nad bramką uderzył jednak z woleja Sebastian Kobiera.

Mijały kolejne minuty, a kolejną okazję do pokonania bramkarza miał Kmak, lecz tym razem źle przyjął sobie piłkę w szesnastce i ostatecznie nie umieścił jej w siatce. Trzy minuty później, 27-latek mógł również zaliczyć asystę, lecz fatalnie spudłował Karol Korski. 60 sekund później było już jednak 2:0. Dawid Sarafiński uruchomił prostopadłym podaniem Arkadiusza Porochnickiego, a ten wpadł w pole karne i podwyższył prowadzenie.

Zielono-biali nadal kontrolowali przebieg spotkania, a swoimi strzałami szukał też szczęścia Łukasz Chojecki, tym razem jednak górą był bramkarz LKS-u. W 35. minucie goście mogli strzelić kontaktową bramkę, Kobiera dał urwać się zawodnikowi rywali, który zagrał do środka i tylko ofiarny wślizg Jakuba Szarpaka uratował Sokół. Tuż przed przerwą udało się zdobyć jednak trzeciego gola, a świetnym uderzeniem zza pola karnego w samo okienko bramki popisał się Kobiera.

Druga połowa przyniosła za sobą wiele zmian w wyjściowym składzie, co podobnie jak w sparingu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki przełożyło się na lekki spadek tempa i skuteczności. Na pierwszą groźniejszą akcję musieliśmy czekać do 63. minuty. Po dośrodkowaniu Damiana Knery, futbolówkę nad bramką skierował głową Kmak. Niespełna dziesięć minut później jeszcze lepszą okazję miał Jakub Rogalski, który przelobował golkipera, a piłka ostatecznie nieznacznie minęła słupek.

Końcówka spotkania nie przyniosła już za wielu okazji do zdobycia gola. LKS próbował zaskoczyć Sebastiana Ostrowskiego z rzutu wolnego, tymczasem w odpowiedzi niecelnie uderzył Adrian Marcioch. Wynik ostatecznie nie uległ zmianie, a Sokół zaliczył drugą wygraną w zimowym okresie przygotowawczym. Kolejny mecz podopieczni Piotra Kupki rozegrają w środę, a ich rywalem będzie Mieszko Gniezno.

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – LKS Kwiatkowice 3:0 (3:0)

1:0 – Daniel Kmak (4′)
2:0 – Arkadiusz Porochnicki (26′)
3:0 – Sebastian Kobiera (39′)

Skład Sokoła: Ostrowski (70′ Posiewała)- Pawlak (45′ Knera), Kobiera (45′ Wdówka), Ślęzak (45′ Woźniczak), Szarpak (45′ Głowiński) – Pecyna (45′ Marciniak, 70′ Leszczyński)) – Korski (45′ Rogalski), Sarafiński (45′ Marcioch), Chojecki (45′ Mroczek), Porochnicki (45′ testowany) – Kmak (65′ Sut)