Pewne zwycięstwo i podium – relacja meczu z Drwęcą NML

W sobotnie popołudnie piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki zagrali w Kurzętniku, gdzie gościła ich Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Aleksandrowianie pewnie ograli rywali 4:1 i tym samym pewne jest, że zakończą sezon na trzecim miejscu w tabeli.

Pierwsze minuty w Kurzętniku były dość spokojne i żadna ze stron nie stworzyła sobie dogodnych okazji bramkowych. Pierwszą szansę mieli w 8. minucie zawodnicy Drwęcy. Strzał Jana Matera na rzut rożny wybił jednak Michał Brudnicki.  Aleksandrowianie odpowiedzieli niedługo potem. Indywidualną akcję przeprowadził Bartosz Mroczek i został obalony w polu karnym. Tym razem do jedenastki podszedł Łukasz Chojecki i tym razem w przeciwieństwie do swojego kolegi z drużyny, nie pomylił się i wpakował futbolówkę do siatki. Nie minęło dziesięć minut, a ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie dla Sokoła. Tym razem po rozegraniu rzutu rożnego, zdecydował się na strzał zza szesnastki i trafił w samo okienko bramki.

Kolejne fragmenty gry nie przyniosły już dobrych sytuacji pod bramką obydwu drużyn. Zarówno jedna, jak i druga strona próbowały strzałów z dystansu, lecz nie stworzyły one realnego zagrożenia. Dopiero w doliczonym czasie pierwszej odsłony, szansę stworzyli sobie gospodarze. Po rozegraniu rzutu wolnego, Damian Knera wybił futbolówkę głową z linii bramkowej, a niedługo potem arbiter zaprosił zawodników do szatni.

Niedługo trzeba było czekać po zmianie stron, jak zawodnicy z Nowego Miasta Lubawskiego złapią kontakt z zielono-białymi. Po dośrodkowaniu z rzutu rożńego, niepewnie próbował piąstkować Brudnicki, a uprzedził go Bartosz Zakrzewski, trafiając strzałem głową do siatki. Wynik w kolejnych minutach długo nie ulegał zmianie, a kolejne strzały mijały słupki bramek.

W 79. minucie, Drwęca prawdopodobnie straciła nadzieję na korzystny rezultat. Płaskie dośrodkowanie ze skrzydła wykończył Kamil Zylski i mieliśmy 3:1.Ten sam zawodnik mógł chwilę później zdobyć gola na 4:1, lecz w sytuacji sam na sam, nie zdołał wyminąć bramkarza.  Kropkę nad “i” postawił za to Bartosz Mroczek, który w ostatniej minucie doliczonego czasu gry popisał się kapitalnym strzałem z dystansu.

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki 1:4 (0:2)

0:1 – Łukasz Chojecki k. (14′)
0:2 – Łukasz Chojecki (23′)
1:2 – Bartosz Zakrzewski (56′)
1:3 – Kamil Żylski (79′)
1:4 – Bartosz Mroczek (90+5′)

Drwęca: Niżnik – Trojanowski (65′ Kryger) , Zakrzewski, Dyszy, Pawłowski (84′ Kaczmarek), Mater, Olszewski, Czarnota, Małachowski (71′ Konicz) , Zajączkowski (84′ Sternicki), Napora

Sokół: Brudnicki – Knera, Ślęzak, Woźniczak, Głowiński – Bogołębski (86′ Pecyna), Szymański (67′ Kobiera) – Sarafiński (65′ Rogalski) , Chojecki, Mroczek – Marcioch (49′ Żylski)