Ostatni dzwonek w walce o II ligę – zapowiedź meczu z Kaczkanem Huraganem Morąg

Kolejne ligowe spotkanie, piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki rozegrają na wyjeździe. Tym razem rywalem zielono-białych będzie Kaczkan Huragan Morąg.

Huragan to etatowy trzecioligowiec. Drużyna z Morąga występuje w rozgrywkach III ligi bez przerwy od 2009 roku. Najlepiej morążanie radzili sobie w pierwszych dwóch sezonach trzeciej ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej, kiedy to znaleźli się tuż za plecami Sokoła Sokółka oraz Olimpii Zambrów, dwukrotnie zajmując drugie miejsce. Taką samą lokatę zajęli również w ostatnich rozgrywkach przed reformą, wtedy jednak musieli uznać wyższość Olimpii Elbląg. W minionym sezonie, podopieczni Czesława Żukowskiego do końca musieli drżeć o ligowy byt. Ostatecznie uplasowali się na dwunastej lokacie, mając tylko trzy punkty przewagi nad rezerwami Jagiellonii Białystok, które musiały się pogodzić ze spadkiem.

Gospodarze sobotniego starcia z pewnością są sporą niespodzianką obecnych rozgrywek. Huragan zajmuje obecnie piąte miejsce, tracąc do drużyny z Aleksandrowa osiem punktów. Śmiało można zatem stwierdzić, że ewentualne zwycięstwo pozwoli znacząco zbliżyć się zielono-białych, mimo tego, że Huragan ma na swoim koncie rozegrany mecz więcej.. Nie jest to scenariusz niemożliwy, gdyż morążanie nie raz już pokazali, że na własnym boisku mogą urywać punkty najlepszym. W tym sezonie przekonała się o tym Lechia Tomaszów Mazowiecki, Widzew Łódź, czy Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

 

Jeszcze do niedawna Sokół posiadał o wiele lepszą defensywę od morążan. Po ostatnich dwóch kolejkach, sytuacja się jednak zmieniła. Podopieczni Piotra Kupki stracili w nich aż dziesięć bramek i łącznie mają straconych tylko jedną bramkę mniej. O wiele lepiej spisują się jednak w ataku, gdyż zdobyli 49 bramek, Huragan 38.  O ile dwa ostatnie mecze aleksandrowian nie poszły po ich myśli, to gospodarze zainkasowali sześć punktów, zdobywając 5 goli, nie tracąc przy tym jednego. Z pewnością zielono-białych czeka trudne spotkanie, szczególnie biorąc pod uwagę braki kadrowe, z którymi musi zmagać się szkoleniowiec. Możemy spodziewać się zatem dość ciekawego wyjściowego składu. Warto zauważyć, że nieobecnych jest aż 4 nominalnych obrońców.

W minionym sezonie, w bezpośrednich pojedynkach lepiej wypadli gracze z Aleksandrowa Łódzkiego. W jesiennym meczu w Aleksandrowie padł remis 1:1, tymczasem w Morągu, Sokół wygrał 1:0, strzelając bramkę rzutem na taśmę w ostatnich minutach spotkania. Jesienią obecnych rozgrywek, aleksandrowianie wygrali u siebie za to 2:0.

Kaczkan Huragan Morąg- Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki / 19.05.2018 r., godz. 17:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *