Omega rozgromiona w sparingu

W ostatnim sparingu przed żbliżającym się sezonem, piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów pokonali Omegę Kleszczów 7:0.

Sokół od samego początku dyktował tempo gry i już w pierwszym kwadransie stworzył sobie dwie okazje bramkowe. Najpierw z dystansu pomylił się Jakub Szarpak, a następnie z centrą Jakuba Rogalskiego, minął się Kamil Żylski. Trzecia próba przyniosła już jednak gola. Sam na sam z bramkarzem znalazł się Rogalski i nie dał szans golkiperowi Omegi.

Trzy minuty później powinno być 2:0. Na prawym skrzydle uwolnił się Żylski, zagrał do niepilnowanego Joachima Pabjańczyka, a ten przegrał pojedynek z bramkarzem rywali. Kilka minut później, aktywny Żylski, dwukrotnie próbował podwyższyć prowadzenie. Najpierw zbyt słabo strzałem z przewrotki, a następnie zza pola karnego strzelił prosto w bramkarza.

O mały włos, a goście mogli doprowadzić do wyrównania. Błąd w defensywie popełnili gracze Sokoła, gracz Omegi znalazł się sam na sam z Michałem Brudnickim, ale z ostrego kąta trafił w boczną siatkę. Po pięciu minutach się to zemściło. Piłkę ze skrzydła dostał Żylski, kapitalnie odwrócił się z nią, mając rywala na plecach i świetnym strzałem przy słupku zdobył swojego pierwszego gola w barwach Sokoła. Do końca pierwszej połowy wynik się już nie zmienił, aleksandrowianie głównie uderzali obok słupka bramki Omegi.

Dwie minuty po wznowieniu gry było już 3:0. Wynik podwyższył wprowadzony w przerwie Arkadiusz Porochnicki. W 50. minucie, po faulu na Żylskim, arbiter wskazał na wapno, a jedenastkę wykorzystał Łukasz Chojecki, podwyższając na 4:0. Zielono-biali dominowali i próbowali strzelać z każdej możliwej pozycji. Strzały Szarpaka, czy Sebastiana Kobiery mijały jednak bramkę. W 67. minucie świetną okazję zmarnował jeszcze Pabjańczyk. Zawodnik dobrze złożył się do strzału, lecz jeszcze lepiej interweniował bramkarz gości.

Dwie minuty później, Joachim wykorzystał błąd defensywy rywali i w sytuacji sam na sam, na raty strzelił na 5:0. Po blisko 240 sekundach, po rozegraniu rzutu rożnego, do siatki trafił jeszcze Damian Bierżyński, a kropkę nad “i” postawił w 81. minucie, finezyjnym strzałem Rogalski.

Pierwszy mecz w zbliżających się rozgrywkach, Sokół rozegra na wyjeździe w Bielsku Podlaskim. Mecz zaplanowany jest na niedzielę (6 sierpnia), a pierwszy gwizdek ma zabrzmieć o godzinie 16:00.

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – Omega Kleszczów 7:0 (2:0)

1:0 – Jakub Rogalski (17′)

2:0 – Kamil Żylski (32′)

3:0 – Arkadiusz Porochnicki (47′)

4:0 – Łukasz Chojecki k. (50′)

5:0 – Joachim Pabjańczyk (69′)

6:0 – Damian Bierżyński (73′)

7:0 – Jakub Rogalski (81′)

Skład Sokoła: Brudnicki (60’Sima) – Knera (60’Pawlak), Ślęzak (60’Wdówka), Woźniczak (60’Bierżyński), Głowiński (60’Tomczak) – Kobiera (60’Bogołębski), Marciniak (46’Pecyna) – Rogalski (46’Porochnicki, 75’Rogalski), Pabjańczyk (46’Chojecki), Szarpak (60’Kadłubiak) – Żylski (60’Pabjańczyk)