Od poniedziałku piłkarze wracają w liczniejszej grupie

Od poniedziałku wszystkie grupy Sokoła Aleksandrów wracają do zajęć z prawdziwego zdarzenia. Co prawda, będzie trzeba przestrzegać pewnych wytycznych, natomiast piłkarze już wezmą udział choćby w grze kontrolnej po 11 zawodników. Miejmy nadzieję, że niebawem zostaną zdjęte wszystkie obostrzenia.

Czas walki z koronawiurem pokazał, że świat może wyglądać znaczenie inaczej. Dzieci, młodzież i dorośli przedstawiciele naszego klubu musieli nieco zmienić swoje życie sportowe. Obiekt Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przez jakiś czas był zamknięty. Rząd w ostatnim czasie uwalnia polski sport. Najpierw można było wrócić do zajęć po maksymalnie sześć osób wraz z trenerem, od poniedziałku będzie można trenować w nieco licznym gronie.

Cały czas rozmawiamy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, przestrzegamy wszystkich wytycznych nałożonych przez rząd. W przypadku pełnowymiarowych boisk piłkarskich limit osób to 22 osoby oraz 4 trenerów. Jednocześnie będzie możliwość podzielenia boiska pełnowymiarowego na dwie części. Wówczas na każdej połowie będzie mogło w tym samym momencie przebywać 16 osób + 3 trenerów.  Przy podziale pełnowymiarowego boiska należy zachować 5-cio metrową strefę buforową – przypomina wprowadzone przepisy Krzysztof Szabela, koordynator grup młodzieżowych Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Kolejny etap odmrażania sportu to jeszcze nie powrót do normalności. Piłkarze nie będą mogli skorzystać z szatni, będą musieli zachować obowiązujące zasady bezpieczeństwa. Wiadomo już, że żadna drużyna Sokoła Aleksandrów Łódzki nie dokończy obecnego sezonu rozgrywkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *