Mistrz jesieni nie dały rady pierwszoligowcom

Sokół Konsport Aleksandrów Łódzki w siódmym meczu sparingowym doznał porażki z Łódzkim Klubem Sportowym 0:2. Mecz odbył się w sobotę na sztucznym boisku MOSiR w Łodzi przy ul. Minerskiej.

Faworytem przed tym widowiskiem była oczywiście drużyna ŁKS, która w czwartek wróciła z obozu przygotowawczego w Turcji. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala przygotowują się do występów w I lidze. Dla aleksandrowian był to przedostatni mecz przed zbliżającymi się rozgrywkami. W pierwszych 45. minutach nie zobaczyliśmy żadnej bramki, a co najmniej trzy mogły wpaść dla obu drużyn.

W drugiej połowie zobaczyliśmy za to dwa gole. W 65. minucie po indywidualnym błędzie w środku pola, piłkę przejął ŁKS i Bartosza Kanieckiego pokonał Rafał Kujawa. Po ponad kwadransie gry łodzianie zdołali podwyższyć po dośrodkowaniu w pole karne. Na listę strzelców wpisał się tym razem Piotr Pyrdoł.

Mimo wszystko zespół z Aleksandrowa Łódzkiego zagrał dobry mecz, który z pewnością pozytywnie wpłynął na drużynę. Piłkarzom przydarzyło się kilka niepokojących strat, jednak do ligi pozostało jeszcze kilkanaście dni.

Bardzo pożyteczny sparing. Widać było, że oba zespoły są na zupełnie innym etapie przygotowań. W pierwszej fazie meczu ŁKS zepchnął nas do głębokiej obrony. Zazwyczaj to my jesteśmy zespołem, który potrafi utrzymać się przy piłce. Tym razem musieliśmy biegać za rywalem – zaznacza Sławomir Majak, szkoleniowiec Sokoła Konsport Aleksandrów.

W spotkaniu nie mógł wystąpić Tomasz Bogołębski, który ma problemy z mięśniem przywodziciela i będzie pauzował przez kilka dni. Również zabrakło Dominika Pecyny. Piłkarz narzeka na uraz kostki i wygląda na to, że również czeka go przerwa w zajęciach. Nadal kontuzję leczy Michał Miller.

Sokół Konsport Aleksandrów rozegra jeszcze jeden mecz sparingowy. W sobotę (2 marca) zagra w Uniejowie z Mieszko Gniezno.

ŁKS Łódź – Sokół Konsport Aleksandrów 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 – Rafał Kujawa (62) 2:0 – Piotr Pyrdoł (78)

Skład Sokoła: Lemanowicz (46. min Kaniecki) – Gieraga, Ślęzak, Woźniczak, Głowiński (67. Rakowski), Kasperkiewicz (59. Sarafiński), Szarpak (46. Żwir), Kaczmarek, Rozwandowicz (82. Pawlak), Maćczak (46. zawodnik testowany), Cempa (71. Szymański).

Skład ŁKS: Budzyński – Bogusz, Sobociński, Rozwandowicz, Klimczak, Machera, Bleka, Gamrot, Pyrdoł, Ratajczyk, Kujawa. (Tego samego dnia łodzianie rozegrali jeszcze jeden mecz z Lechią Tomaszów Maz.)