Michał Brudnicki najlepszy na wiosnę

Za nami już blisko dziesięć tegorocznych spotkań w ramach rozgrywek trzeciej ligi. Postanowiliśmy przeanalizować, jak na tle innych golkiperów prezentuje się Michał Brudnicki, który zimą zasilił zespół Piotra Kupki. Jak się okazuje, ten transfer był strzałem w dziesiątkę działaczy Sokoła.

Z pewnością początek ligowych zmagań nie ułożył się po myśli 20-latka. Zarówno w inauguracyjnym spotkaniu z Concordią Elbląg oraz kolejnym meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki, bramkarz musiał raz wyciągać piłkę z siatki. O ile stracony gol z drużyną z Elbląga nie kosztował punktów, to w Tomaszowie nasz zespół przegrał 0:1.

Po jedynej jak do tej pory wiosennej porażce, aleksandrowianie mieli dwa tygodnie przerwy z racji przełożonego meczu z Legią II Warszawa. Ten okres bardzo pomógł drużynie, która w kolejnych ośmiu spotkaniach nie doznała porażki, a straciła przy tym tylko jedną bramkę i to w dość nieszczęśliwych okolicznościach w samej końcówce pojedynku z Ursusem Warszawa.

Obecnie Michał ma na swoim koncie siedem czystych kont w dziesięciu rozegranych spotkaniach. Piłki do siatki nie wpuścił już od 450 minut. Na tle wszystkich ligowych golkiperów prezentuje się do tej pory najlepiej w rundzie rewanżowej.

Czyste konta bramkarzy w meczach rundy wiosennej w rozgrywkach III ligi grupy I: