Kolejne trzy punkty na naszym koncie – relacja meczu z Ruchem Wysokie Mazowieckie

W sobotnie popołudnie, Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki podejmował u siebie ekipę Ruchu Wysokie Mazowieckie. Zawodnicy prowadzeni przez Piotra Kupkę pokonali swoich rywali 1:0.

Spotkanie mogło się idealnie rozpocząć już w drugiej minucie dla zawodników Sokoła. Niepewnie piąstkował piłkę po dośrodkowaniu Kamil Dobreńko, futbolówka powędrowała do Damiana Bierżyńskiego, a ten uderzył w poprzeczkę. Gospodarze próbowali odpowiadać również atakami ze skrzydła, lecz dośrodkowania biało-niebieskich nie były w stanie zaskoczyć naszego zespołu.

W 10. minucie płasko z prawego skrzydła dograł w pole karne Jakub Rogalski, dopadł do niej Michał Michałek, lecz źle ją przyjął i skończyło się jedynie na strachu. Kolejne minuty przyniosły dość wyrównaną grę z obydwu stron. Nie mniej jednak zarówno Sokół, jak i Ruch nie byli w stanie wykreować sobie dogodnych okazji.

W 24. minucie kibice w Aleksandrowie doczekali się jednak gola. Po rozegranym rzucie rożnym, piłkę do siatki wpakował kapitalnym strzałem z dystansu Mikołaj Zwoliński. Siedem minut później mogło być już 2:0, lecz Michałek przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem rywali.

Tuż przed przerwą dwukrotnie zaatakowali jeszcze goście. Najpierw strzał z ostrego kąta Kamila Zalewskiego obronił Michał Brudnicki, a po trzech minutach Łukasz Piłatowski trafił z kilku metrów prosto w naszego bramkarza. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zielono-białych.

Druga połowa również mogła dobrze rozpocząć się dla naszego zespołu. W 53. minucie minimalnie po strzale głową, chybił Michałek. Kolejne minuty przyniosły napór ze strony podopiecznych Piotra Kupki, lecz dobrze w defensywie grali goście.

Kolejne minuty przyniosły dużo szarpanej gry w środku pola. Powoli jednak przewagę zaczęli przejmować gracze Ruchu i robiło się coraz groźniej pod bramką Sokoła. W 80. minucie do strzału z prawego skrzydła dopadł Michał Grochowski i tylko bardzo dobra interwencja Brudnickiego uratowała zespół.

Sokół do końca starał się utrzymywać przy piłce i ostatecznie wygrał to spotkanie 1:0. Kolejnym rywalem naszego zespołu będą rezerwy Jagiellonii Białystok.

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – Ruch Wysokie Mazowieckie 1:0 (1:0)

1:0 – Mikołaj Zwoliński (24)

Sokół: Brudnicki – Pawlak, Zwoliński, Woźniczak, Bierżyński (84.Stępień) – Kobiera – Rogalski (85.Zasada), Marciniak, Chojecki, Wrzesiński – Michałek (84. Kowalczyk)

Ruch: Dobreńko – Faszczewski, Piłatowski, Jastrzębski, Grochowski – Jóźwiak, Poduch, Sawicki (90+1.Pasko), Wrześniewski – Zalewski, Sultanov (65.Ostaszewski)

Żółte kartki: Sawicki, Faszczewski (Ruch)

Sędzia: Przemysław Malinowski (MZPN)