Karatecy na medal

W miniony weekend „młode Sokoły” wzięły udział w THE 1ST WORLD BUDO KARATE CHILDREN’S CHAMPIONSHIP 2018. Nasz dziecięcy team przywiózł wór medali z Litwy. Warto nadmienić, że podobnie jak seniorzy, młoda kadra zdecydowanie lepiej odnalazła się w kumite, choć i w konkurencjach technicznych udawało się zajmować wysokie, punktowane miejsca. Reasumując zdobyliśmy: 3 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych medali. W zawodach startowało w sumie ponad 500 zawodników z 10 krajów, a każda kategoria była w pełni obsadzona.

 

Złote medale przywieźli:

Amelia Kamińska (kumite)

Bartosz Mysera (kumite)

Paulina Łysio (kata)

 

Srebrne medale wędrują do:

KATA TEAM: Ania Łysek, Wiktoria Kośka, Kinga Gawrońska

Leny Kmieciak (kumite)

Jan Sadowski (kata)

Igor Gawroński (kata)

Kinga Gawrońska (kata)

Rafał Ratajczyk (kumite)

 

Na najniższym stopniu podium uplasowali się:

Zuzanna Wróblewska (kumite)

Julek Szewczyk (kumite)

Ania Łysek (kumite)

ENBU M/M- Igor Gawroński/Jaś Sadowski

Paulina Łysio (kumite)

Ponadto kilkoro naszych zawodników znalazło się w 8 najlepszych małych karateków na świecie:

ENBU MIX: Igor Gawroński/Kinga Gawrońska 4 miejsce

Zuza Stróżewska 5 miejsce w kata

Wiktoria Kośka 5 miejsce w kata

Łukasz Rychel 6 miejsce w kata, 6 miejsce w enbu wraz z Julkiem Szewczykiem

Ania Łysek 8 miejsce w kata

Podczas zawodów coachowali im Kasper Kawecki i Paulina Świercz. Oboje z Litwy wracają bardzo zadowoleni, podkreślając, że medal to tylko, a może aż dobry wynik, fantastycznych postaw dzieciaków na zawodach i mocnej pracy w klubie. Oby tak dalej!! A już za dwa tygodnie reprezentacja klubu kadetów, juniorów i młodzieżowców zmierzy się w Mistrzostwach Europy Karate Fudokan w Słowenii. Zachęcamy do mocnego trzymania kciuków!

  • Zofia 27 listopada 2018 at 11:05

    Brawa dla całej Reprezentacji klubu T.S. Sokół Aleksandrów Łódzki za wór medali z Litwy a w szczególności dla Zuzanki Wróblewskiej. Życzę dalszych zwycięstw i trzymam mocno kciuki. 👏👍

  • MatkaChrzestna 28 listopada 2018 at 22:26

    Gratulacje dla wszystkich dzieciaków, podziękowania dla trenerów/instruktorów, uściski dla Chrześniaka 😉 i powodzenia w Słowenii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tags