Jeden krok do finału – zapowiedź meczu z KS Paradyż

W środę piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki wybiorą się do Paradyża, gdzie w ramach półfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski zmierzą się z KS Paradyż. Stawka jest nie mała, gdyż finał w Sieradzu, który zaplanowany jest na 23 czerwca.

Zawodnicy z Paradyża na co dzień występują jeden poziom rozgrywkowy niżej niż aleksandrowianie i już dawno zagwarantowali sobie utrzymanie. Po 33 kolejkach, gospodarze środowego spotkania zajmują ósme miejsce z dorobkiem 49 punktów. Sytuacja finansowa w klubie nie jest jednak najlepsza i nie wiadomo, czy rywale będą ubiegać się w kolejnym sezonie o grę w IV lidze. W drodze do rozgrywek wojewódzkich, KS Paradyż wyeliminował trzech rywali: Lechię II Tomaszów Mazowiecki (6:1), RKS Radomsko (3:1) i Świt Kamieńsk (6:1). Tymczasem w ćwierćfinale Pucharu po dogrywce pokonali Andrespolię Wiśniowa Góra 4:3.

Tymczasem aleksandrowianie na kolejkę przed końcem trzeciej ligi zapewnili sobie trzecie miejsce w pierwszej grupie III ligi, ustępując jedynie Lechii Tomaszów Mazowiecki i Widzewowi Łódź. W drodze do półfinału, zielono-biali wyeliminowali pięciu rywali: Kotan Ozorków (8:0), ŁKS II Łódź (5:1), Zjednoczonych Stryków (3:1), KS Kutno 1:1 (3:1 w rzutach karnych) oraz GLKS Wołucza 6:1.

Na środowe spotkanie trener Piotr Kupka postanowił zabrać najlepszych swoich zawodników i wielce prawdopodobne, że na boisku mogą się pojawić kluczowi gracze drużyny. Wolne otrzymał jedynie Łukasz Marciniak, którego zabrakło już w meczu z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie oraz Tomasz Bogołębski.

KS Paradyż – Sokół Aleksandrów Łódzki / 13.06.2018 r., godz. 17:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *