Jakub Szarpak i Arkadiusz Porochnicki zawodnikami Sokoła

Po pożegnaniu kilku zawodników, czas przedstawić tych, którzy dołączą latem do zespołu. Jako pierwsi z Sokołem KONSPORT Aleksandrów Łódzki związali się Jakub Szarpak i Arkadiusz Porochnicki.

Jakuba Szarpaka nie trzeba szczególnie przedstawiać. Piłkarskie geny ma we krwi, gdyż jego tata, Piotr Szarpak również był piłkarzem. 23-latek swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Widzewie Łódź, zresztą nic dziwnego, gdyż właśnie w tym klubie jego ojciec odnosił największe sukcesy, grając m.in w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Kuba szybko jednak przeniósł się do innej łódzkiej szkółki, a mianowicie UKS-u SMS Łódź, aby w sezonie 2012/2013 ponownie powrócić do Widzewa i występować w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. W tych rozgrywkach jednak za wiele nie pograł i jeszcze w tych samych rozgrywkach przeniósł się do Zjednoczonych Stryków. 

Tam również miejsca długo nie zagrzał i już w kolejnym sezonie bronił barw Zawiszy Rzgów na poziomie trzeciej ligi. W zimowej przerwie zdecydował się jednak do Kwidzyna, a dokładniej do miejscowego Rodła. W tym klubie występował przez blisko dwa i pół roku, awansując z drużyną do IV ligi. Po rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 dostał propozycję pierwszoligową, a dokładniej z Olimpii Grudziądz. Wiosną w zespole biało-zielonych rozegrał sześć spotkań na zapleczu ekstraklasy. Było to jednak za mało, żeby pozostać w drużynie. Miniony sezon Kuba spędził w ekipie Finishparkietu Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie. Wraz z kolegami awansował do II ligi i był kluczowym zawodnikiem zespołu. Rozegrał w minionym sezonie trzydzieści jeden spotkań, w tym dwadzieścia pięć od pierwszej minuty. W Nowym Mieście Lubawskim głównie występował na lewej pomocy, ale równie dobrze radzi sobie na lewej stronie defensywy.

Arkadiusz Porochnicki to 21-latek, najczęściej występujący na boku pomocy. Swoją karierę piłkarską rozpoczynał w Ajaksie Częstochowa, aby następnie przenieść się do młodzieżowych grup KS-u Częstochowa oraz Gwarka Zabrze. Właśnie w ekipie z Zabrza, zawodnik zadebiutował w seniorskiej piłce oraz w reprezentacji Polski do lat 16. Dobre występy szybko zaowocowały zainteresowaniem ze strony innych klubów. Latem 2014 roku, Arkadiusz związał się umową z II-ligowym Rakowem Częstochowa, w którym rozegrał jedenaście występów na tym poziomie rozgrywkowym.

Rok później przeniósł się do trzecioligowej Warty Działoszyn. Za sprawą reorganizacji ligi, Warta spadła do IV ligi grupy łódzkiej, mimo to pomocnik pozostał w drużynie jeszcze na rok. Niewiele jednak brakowało, żeby w Aleksandrowie pojawił się już zimą. Był nawet już na testach, lecz pewne względy formalne uniemożliwiły mu związanie się z naszym zespołem.

Obu zawodników serdecznie witamy w naszym klubie i życzymy wielu udanych występów!

Foto Jakuba Szarpaka: Mariusz Radowicz

Foto Arkadiusza Porochnickiego: lodzkifutbol.pl

 • Mauro 17 czerwca 2017 at 16:06

  Witamy w Aleksie.Jeszcze Millera sciągnijcie z Parkietu

  • Kacper 18 czerwca 2017 at 20:30

   sorry ale Miller idzie do Widzewa 😉

 • Krzyś 18 czerwca 2017 at 14:02

  Po co nam Miller, mamy Michałka ..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *