Gwiazda rywala – Paweł Magdoń

Sobota jest dniem wolnym dla zawodników Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki, którzy już w niedzielę rozegrają kolejne ligowe starcie z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Przyjrzyjmy się najbardziej doświadczonemu zawodnikowi w zespole zielono-czerwonych, a mianowicie Pawłowi Magdoniowi.

Urodzony w Dębicy zawodnik właśnie w rodzimym mieście rozpoczął swoją przygodę z piłką. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w drużynie Igloopolu Dębica. Tam jednak długo miejsca nie zagrzał i na wiosnę sezonu 1997/1998 przeniósł się do Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Dobra gra w tym klubie zaowocowała transferem do Łódzkiego Klubu Sportowego, w którym zadebiutował w rozgrywkach Ekstraklasy.

W Łodzi środkowy obrońca był tylko rok i powrócił do drużyny z Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie spędził kolejne trzy sezony. Następnie przeniósł się na północ, a mianowicie do szczecińskiej Pogoni. W pierwszym sezonie w barwach Portowców nie był kluczową postacią, ale kolejne półtora roku to regularne występy w jego wykonaniu.

Wiosną sezonu 2005/2006, 37-latek powędrował do Wisły Płock, z którą odnosił największe sukcesy. W Płocku zawodnik wygrał Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. W Wiśle nie zagrzał on jednak długo miejsca i po roku podpisał kontrakt z GKS-em Bełchatów. W zespole Brunatnych obecny defensor Lechii grał trzy lata, aby następnie pół roku spędzić w zespole Odry Wodzisław Śląski. Po spadku klubu z ekstraklasy, zawodnik postanowił zmienić otoczenie i na dwa lata powędrował do Bogdanki Łęczna.

Kolejne trzy lata to ponowne występy w drużynie z Płocka, a od sezonu 2015/2016 Paweł Magdoń jest zawodnikiem Lechii Tomaszów Mazowiecki. W barwach naszego niedzielnego rywala rozegrał 52 spotkania.

Występ 37-latka w niedzielę od pierwszej minuty stoi pod znakiem zapytania. W inauguracyjnym wiosennym spotkaniu, gracz pojawił się na placu gry dopiero w drugiej połowie. Czy tym razem trener Grzegorz Dziubek ponownie podejmie taką decyzję? Przekonamy się o tym już w niedzielę. Mamy jednak nadzieję, że ktokolwiek rozpocznie mecz na środku defensywy w barwach Lechii, to nie będzie “murem nie do przejścia”, a nasi gracze ofensywni poradzą sobie z tą przeszkodą.