Goście zatrzymali Sokół – relacja meczu z MKS-em Mazurem Ełk

W sobotę piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki przerwali swoją zwycięską passę i zremisowali na własnym obiekcie z MKS-em Mazurem Ełk 1:1.

Od początku spotkania można było dostrzec, która z drużyn będzie przeważać w sobotnim widowisku. Już w 4. minucie, groźną okazję stworzyli sobie zielono-biali. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, z kilku metrów nieznacznie pomylił się Dawid Cempa. W kolejnych minutach to Sokół był stroną przeważającą, lecz próby Cempy, Dominika Pecyny czy Dawida Sarafińskiego nie zaskakiwały golkipera MKS-u. W 30. minucie, aleksandrowianie stworzyli sobie kolejną bardzo dobrą szansę. Do strzału dopadł Karol Żwir, bramkarz odbił piłkę przed pole karne, Sarafiński dopadł do dobitki i minimalnie przestrzelił. W końcówce, swoją okazję zmarnował również Aleksander Ślęzak, który minimalnie minął się z piłką po rozegraniu rzutu rożnego.

Druga odsłona powinna rozpocząć się z “wysokiego C” w wykonaniu gospodarzy. Sarafiński wpadł w pole karne, wyłożył piłkę do Artura Gieragi, a ten fatalnie przestrzelił. Po chwili zaś rykoszet po uderzeniu Michała Millera mógł zamienić się na gola, a strzał Tomasza Bogołębskiego został zablokowany. W 57. minucie, arbiter podyktował za to rzut karny po faulu na Pecynie. Do jedenastki podszedł Cempa i otworzył wynik spotkania. Po zaledwie dwóch minutach mógł strzelić swoją drugą bramkę, lecz z paru metrów trafił porost w bramkarza.

W 72. minucie bliski szczęścia był również Gieraga, lecz i on mając przed sobą tylko bramkarza uderzył głową) prosto w niego. Zemściło się to minutę później. Przemysław Woźniczak wybił dośrodkowanie pod nogi Mariusza Łapińskiego, a ten strzałem zza pola karnego pokonał Jakuba Lemanowicza. Sokół ruszył szybko do ataku i w 88. zmarnował piłkę meczową. Ponownie do jedenastki podszedł Cempa, lecz tym razem lepszy był bramkarz. Niedługo potem arbiter zakończył spotkanie.

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – MKS Mazur Ełk 1:1 (0:0)

1:0 – Dawid Cempa k. (58′)
1:1 – Mariusz Łapiński (73′)

Sokół: Lemanowicz – Gieraga, Ślęzak, Woźniczak, Pawlak – Żwir, Bogołębski, Pecyna, Sarafiński (79′ Kupisz) – Miller, Cempa

MKS: Danowski – Gołaszewski, Kalicki, Szaraniec, Berezovskyi – Jagłowski, Paszkowski (53′ Woźniak), Łapiński, Famulak (66′ R.Kalinowski) – Zieniewicz – Twardowski

Żółte kartki: Cempa (Sokół) – Łapiński, Woźniak, Gołaszewski, R.Kalinowski