Gorzkie pożegnanie z sezonem – relacja meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki

W sobotnie popołudnie w ostatnim meczu tego sezonu, piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki przegrali  u siebie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 0:3.

Aleksandrowianie od początku byli stroną przeważają w sobotnim spotkaniu, lecz nie przekładało się to na realne zagrożenie pod bramką Mateusza Prusa Piłka albo lądowała obok bramki lub trafiała w obrońców. Okazje zemściły się jednak w 18. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę ręką zagrał Aleksander Ślęzak, a po chwili Marcin Kozłowski na raty wykorzystał jedenastkę.

Niespełna 7 minut później powinno być już1:1 w Aleksandrowie Łódzkim. Bartosz Mroczek znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i uderzył zbyt słabo, a na dodatek prosto w golkipera. Zielono-biali nadal atakowali, a gola ponownie zdobył Świt. Mariusz Gabrych, nie dość, że dogonił Ślęzaka, to jeszcze go minął, znalazł się w sytuacji oko w oko z Brudnickim i nie dał mu szans. Niedługo potem arbiter zakończył pierwszą część gry.

Po zmianie stron ponownie delikatną przewagą optyczną zaczęli mieć aleksandrowianie, lecz i tym razem brakowało dokładności w strzałach lub ostatniego podania. Problemu z tym nie mieli goście, którzy z zimną krwią wykorzystali kolejną sytuację w 62. minucie. Gabrych tym razem wygrał pojedynek siłowy z  Jakubem Szarpakiem, “nawinął” do tego Tomasza Bogołębskiego i uderzeniem od słupka pokonał Brudnickiego.

Nie minęła minuta, a powinno być 4:0. Załamana defensywa Sokoła pozwoliła Gabrychowi  wyjść  sam na sam z Brudnickim i tym razem uratował gospodarzy słupek. Kilka chwil później bliski szczęścia był również Mateusz Szymański, lecz minimalnie się pomylił. Kolejne minuty nie przynosiły już zbyt wielu ciekawych sytuacji. Tempo gry zdecydowanie spadło, a kibice nie doczekali się więcej bramek. Sokół zakończył tym samym rozgrywki na 3. miejscu.

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (0:2)

0:1 – Marcin Kozłowski (18′)
0:2 – Mariusz Gabrych(40′)
0:3 – Mariusz Gabrych (62′)

Sokół: Brudnicki – Knera (46′ Pawlak), Ślęzak (46′ Kobiera), Szarpak, Głowiński – Bogołębski, Szymański (68′ Pecyna) – Mroczek, Chojecki, Sut – Marcioch (56′ Sarafiński)

Świt: Prus – Kamiński  (65′ Cuch), Pomorski, Drwęcki, Gabrych, Kozłowski, Perzyna, Pietroń (85′ Trojnacki), Pałczyński (79′ Piwowarek), Wiśniewski, Basiuk (70′ Wolski)

Żółte kartki: Kamiński, Pomorski (Świt)

Sędzia: Łukasz Małaszewski (PODL. ZPN)