Finał coraz bliżej – relacja meczu ze Zjednoczonymi Stryków

Kolejny krok w Okręgowym Pucharze Polski postawili piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki. W środowym spotkaniu pokonali Zjednoczonych Stryków 3:0.

Spotkanie mogło się fatalnie rozpocząć dla podopiecznych Piotra Kupki. Już w 4. minucie, sam na sam z Sebastianem Ostrowskim znalazł się Sebastian Balcerek i tylko dobra interwencja golkipera zielono-białych uratowała zespół. Trzy minuty później ponownie zrobiło się gorąco w szesnastce Sokoła, tym razem nieczysto zamknął dośrodkowanie jeden z graczy Zjednoczonych. To nie był koniec emocji w pierwszym fragmencie meczu. W 10. minucie do rzutu wolnego podszedł Michał Michałek i niewiele zabrakło, a dość niepozornym strzałem wpakowałby piłkę do siatki. Golkiper Zjednoczonych tylko odprowadził futbolówkę wzrokiem, która trafiła w poprzeczkę.

Minutę później, ponownie odpowiedzieli gospodarze i tym razem również w sytuacji jeden na jeden dobrze zachował się Ostrowski. Nie wykorzystane sytuacje graczy ze Strykowa w końcu się zemściły. W 14. minucie, na niesygnalizowane uderzenie zdecydował się Jakub Rogalski, czym zaskoczył Marcina Pająka. Aleksandrowianie nadal atakowali. Na strzały decydowali się wspomniani wcześniej Michałek i Rogalski oraz Aleksander Ślęzak. Piłka nie potrafiła jednak znaleźć drogi do siatki rywali.

Nie podcięło to jednak skrzydeł gospodarzom. W 33. minucie, golkiper Sokoła ponownie musiał wykazać się kunsztem, broniąc bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, a chwilę później Balcerek z około trzech metrów uderzył nad poprzeczką. Tym razem również odbiło się to czkawką graczom ze Strykowa. Tuż przed przerwą, goście wyszli z przewagą, górną piłkę nad blokiem defensywnym zagrał Łukasz Marciniak, a drugiego gola zdobył Michałek.

Od początku drugiej odsłony zielono-biali ruszyli w celu zdobycia kolejnego gola. Szczególnie aktywny był Arkadiusz Porochnicki, jego próby strzałów zatrzymywali jednak defensorzy Zjednoczonych. W 59. minucie, bramkarz gospodarzy ponownie musiał wyjmować jednak piłkę z siatki. Po centrze z rzutu wolnego, piętą pokonał do Damian Bierżyński. Ten gol zdecydowanie ostudził już emocje w Dobieszkowie. Do końca meczu niewiele się działo, chociaż w ostatniej akcji spotkania Porochnicki mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie. Mając jednak przed sobą tylko bramkarza uderzył obok bramki, a arbiter po chwili zakończył zawody.

Zjednoczeni Stryków – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki 0:3 (0:2)

0:1 – Jakub Rogalski 14′
0:2 – Michał Michałek 41′
0:3 – Damian Bierżyński 59′

Zjednoczeni: Pająk – Bełdziński, Drogosz, Ziółkowski Drożdż – Pieńkowski, Lenart (Ryplewicz), Bogdan, Potocki (Zawadowski), Dudziński (Chmielewski) – Balcerek (Kamańczyk)

Sokół: Ostrowski – Tomczak (60′ Pawlak), Woźniczak, Bierżyński, Ślęzak – Pecyna (75′ Kobiera), Knera – Rogalski (68′ Kadłubiak), Marciniak (46′ Mroczek), Porochnicki – Michałek

Zółte kartki: Knera (Sokół)