Drugi mecz i drugie zwycięstwo Sokoła

Piłkarze Sokoła Aleksandrów Łódzki wygrali ze Zniczem Biała Piska 3:1 (0:0). To była udana inauguracja sezonu przed własną publicznością. Aleksandrowianie zwyciężyli po golach Kamila Cupriaka, Bartłomieja Maćczaka i Szymona Sołtysińskiego.

Trzeba przyznać, ze mecz na stadionie im. Włodzimierza Smolarka przyniósł wiele emocji. Oba zespoły stworzyły dobre widowisko. Najpierw groźnie było w polu karnym Znicza, kiedy po zamieszaniu w polu karnym Przemysław Woźniczak nie wykorzystał okazji, następnie niecelnie uderzył Bartłomiej Maćczak. Znicz nie był gorszy, bo również potrafił zagrozić, jednak Sokół mógł niemal za każdym razem liczyć na Bartosza Kanieckiego. W ostatniej minucie pierwszej połowy Mikołaj Bociek nie strzelił karnego dla Sokoła.

Trener Dawid Kroczek miał nosa do zmian. W 61. minucie na boisku pojawił się Kamil Cupriak i potrzebował zaledwie minuty, by pokochali go kibice. Jego gol na długo pozostanie w pamięci. Uderzył silnie sprzed pola karnego, bramkarz nie miał szans, bo piłka wleciała w okienko bramki.

Po kilku minutach Znicz mógł doprowadzić do remisu, jednak świetnie w defensywie wykazał się Artur Gieraga. Kilka minut później mieliśmy kolejnego karnego dla aleksandrowian. Tym razem do jedenastki podszedł Bartłomiej Maćczak i bez większych problemów zdobył gola.

W 82. minucie Szymon Sołtysiński podwyższył wynik, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Goście natomiast zaliczyli honorowe trafienie w doliczonym czasie gry.

Sokół Aleksandrów odnotował drugie zwycięstwo z rzędu. Najbliższy mecz odbędzie się w środę na wyjeździe Ruchem Wysokie Maz.

Sokół Aleksandrów – Znicz Biała Piska 3:1 (0:0)
Bramki: 63. Kamil Cupriak, 75. Bartłomiej Maćczak (karny) i 83. Szymon Sołtysiński – 90+2 Mateusz Romachów.

Skład Sokoła: Kaniecki – Bociek (83. Stolarczyk), Gieraga, Woźniczak, Szarpak – Nowacki (60. Cupriak), Bogołębski, Pecyna, Dziuba (46. Zagórski) – Misiak (60. Sołtysiński), Maćczak.