Dobry start Sokoła. Zwycięstwo po karnym w doliczonym czasie gry

Sokół Aleksandrów Łódzki świetnie zainaugurował nowy sezon, wygrywając na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Maz. 2:1. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił w doliczonym czasie gry Mikołaj Bociek.

To był mecz, w którym aleksandrowianie wykorzystali dekoncentrację gospodarzy, bo już w 30. sekundzie Sokół cieszył się z pierwszego gola. Bartłomiej Maćczak rozwiązał worek z bramkami na boiskach III ligi. Pogoń dopiero w drugiej połowie doprowadziła do remisu, natomiast w doliczonym czasie gry jedenastkę wykorzystał Mikołaj Bociek. Wychowanek GKS Bełchatów udanie zadebiutował w drużynie.

Cieszę się ze zwycięstwa, a bramka zwłaszcza w doliczonym czasie gry z pewnością dobrze wpłynie na atmosferę w drużynie. Pogoń potraktowaliśmy z szacunkiem, bo przecież to jest zespół, który wywalczył awans z dużą przewagą punktową nad rywalami. Mecz jednak pokazał, że czeka nas wiele pracy, by wyeliminować przydarzające się błędy – powiedział podczas konferencji prasowej Dawid Kroczek, trener Sokoła Aleksandrów Łódzki.

W najbliższą sobotę o godz. 17:00 Sokół Aleksandrów Łódzki zmierzy się na stadionie im. Włodzimierza Smolarka ze Zniczem Biała Piska, który w pierwszej kolejce zremisował u siebie 1:1 z Ruchem Wysokie Maz.

Pogoń Grodzisk Maz. – Sokół Aleksandrów Łódzki 1:2 (0:1)
Bramki: 60. Patryk Szymański – 1. Bartłomiej Maćczak, 90+4 Mikołaj Bociek.

Skład Sokoła: Kaniecki – Dziuba (65. Zagórski), Gieraga, Woźniczak, Szarpak – Bociek, Bogołębski, Pecyna, Sołtysiński (61. Misiak), Nowacki – Maćczak (76. Cupriak).

fot. Wiktoria Kośla

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *