Dawid Kroczek: Chcemy wprowadzać zawodników z grup juniorskich

Piłkarze Sokoła Aleksandrów Łódzki są już po pierwszym tygodniu przygotowań. Przed nimi ciężki okres przygotowawczy, który odegra bardzo ważną rolę w rozgrywkach wiosennych. Aleksandrowianie tracą do lidera 4 punkty, warto zaznaczyć, że w lidze wiele może się zdarzyć.

Minął pierwszy tydzień przygotowań, który miał charakter wprowadzający. Zawodnicy odbyli trzy jednostki treningowe, po czym weekend mieli wolny. W najbliższym tygodniu odbędą się testy oraz 4 treningi i mecz, który mamy zaplanowany na niedzielę. Przygotowywać będziemy się na obiektach w Aleksandrowie Łódzkim. W najbliższym tygodniu ma pojawić się dwóch testowanych zawodników mających obywatelstwo ukraińskie. Jeden z nich już grał w Polsce, chcemy się im bliżej przyjrzeć. Do zespołu dołączył również Kuba Horoszkiewicz – wychowanek Sokoła Aleksandrów, któremu skróciliśmy wypożyczenie w Strykowie. Chcemy również powoli wprowadzać naszych zawodników z drużyn juniorskich do pierwszego zespołu. Kuba zaprezentował się bardzo dobrze i myślę, że w tym sezonie dostanie szansę na pokazanie swoich umiejętności w III lidze – zaznacza Dawid Kroczek, trener Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Nie da się ukryć, że to świetna informacja! Szkoleniowiec skupi się również na młodych piłkarzach, którzy grają od lat w klubie z Aleksandrowa Łódzkiego. Warto zaznaczyć, że trenerzy grup młodzieżowych mają w swoich szeregach wielu zawodników, którzy w przyszłości mogą zasilić pierwszy zespół.

19 stycznia Sokół rozegra pierwszy sparing. Przeciwnikiem będzie Pogoń Zduńska Wola – czwartoligowiec z grupy łódzkiej. Mecz zaplanowany jest w Aleksandrowie o godz. 12:00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *