Czas na rewanż – zapowiedź meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki

W niedzielę zawodnicy prowadzeni przez Piotra Kupkę rozegrają kolejne ligowe spotkanie. Tym razem rywalem Sokołów będzie Lechia Tomaszów Mazowiecki.

Lechia Tomaszów Mazowiecki to drużyna, która od 2012 roku występuje na boiskach trzecioligowych i z roku na rok aspiruje o awans do II ligi. Podobnie było zresztą w minionym sezonie, kiedy drużyna z Tomaszowa była głównym rywalem naszego zespołu w walce o grę w barażu. Ostatecznie drużynie zabrakło jedynie trzech punktów do Polonii Warszawa i zakończyli rozgrywki na czwartym miejscu. Motorem napędowym drużyny był Marcin Mirecki. 30-letni zawodnik zdobył 30 goli w 34 spotkaniach. Ten sezon nie jest już jednak dla niego tak dobry, gdyż tylko czterokrotnie pokonał bramkarzy rywala.

Latem w drużynie udało się utrzymać trzon zespołu z minionego sezonu. W klubie pozostali Kamil Szymczak, Paweł Magdoń, Jardel Muniz Cruz czy Kamil Cyran. Dodatkowo do Lechii powrócił Wiktor Żytek oraz sprowadzono kilku graczy, którzy mieli pomóc w walce o awans. Obecnie zielono-czerwoni plasują się na szóstej pozycji w ligowej tabeli i mają stratę trzynastu punktów do prowadzącego Łódzkiego Klubu Sportowego.

W pierwszej wiosennej kolejce Lechici wybrali się do Ostródy, gdzie zmierzyli się z miejscowym Sokołem. Niespodziewanie lepsi okazali się gospodarze, którzy zdobyli bramkę w doliczonym czasie gry i wygrali 1:0. Aleksandrowianie zaś na własnym boisku pokonali Concordię Elbląg 2:1. Dwie bramki dla Sokoła zdobył Michał Michałek.

Dla naszej drużyny niedzielne starcie będzie swego rodzaju szansą na rewanż za mecz z lata. Wtedy to lepsi okazali się gracze z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy pokonali nasz zespół 3:2. Wynik tego spotkania otworzył Dawid Przezak, rywale po przerwie odpowiedzieli jednak golami Wiktora Żytka, Marcina Mireckiego oraz byłego już gracza Mateusza Brozia. W końcówce kontaktową bramkę zdobył dla Sokoła ponownie Przezak, ale było już za późno, aby myśleć chociaż o remisie.

Oba zespoły rozegrały również ze sobą mecz kontrolny w ramach zimowych przygotowań. W dość mroźnej aurze ponownie lepsi okazali się zawodnicy Grzegorza Dziubka. W tym spotkaniu występowało jednak wielu graczy testowanych i tak jak wspomniał przed meczem trener aleksandrowian Piotr Kupka, nie ma co patrzeć na wynik tego sparingu. Mecz towarzyski zakończył się wynikiem 4:3 dla Lechii.

W całej historii spotkań w Tomaszowie Mazowieckim, Lechia wygrała jedno spotkanie, raz padł remis oraz dwukrotnie lepsi byli gracze Sokoła. Miejmy nadzieję, że tym razem również nasz zespół sięgnie po trzy punkty. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany jest punktualnie na godzinę 11:00.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki / 19.03.2017 r., godz. 11:00