10 stycznia pierwszy trening

W czwartek Sokół Konsport Aleksandrów rozpocznie okres przygotowawczy do rundy rewanżowej III ligi. Podopiecznych trenera Sławomira Majaka czeka 66. dni przygotowań do pierwszej kolejki spotkań, która rozpocznie się 16 marca. Drużynę opuściło czterech piłkarzy.

Zwycięzcy rundy wiosennej mieli kilkanaście dni odpoczynku od piłki. W czwartek przyjdzie czas, by wrócić do piłkarskiej szatni i rozpocząć pracę na formą. Najbliższe sześć miesięcy może zmienić historię klubu. Aleksandrowska drużyna w przyszłym sezonie planuje znaleźć się w II lidze. Obecnie Sokół ma siedem punktów przewagi nad drugą w tabeli Polonią Warszawa. Wiadomo, że w zespole Sławomira Majaka nie zobaczymy już Pawła Lipca. Bramkarz nie rozegrał żadnego meczu w III lidze, miał swój udział w wygranych spotkaniach pucharowych. Na początku sezonu rywalizację w bramce wygrał Jakub Lemanowicz. Kuba miał nieco ułatwione zadanie, ponieważ jest młodzieżowcem. Ponadto pierwszą rundę rozgrywek może uznać za udaną. Natomiast Paweł Lipiec w porozumieniu z trenerem i klubem zdecydował się poszukać nowego pracodawcy.

W Sokole Konsport Aleksandrów nie zobaczymy również Damiana Kupisza. Jesienią rozegrał pięć meczów ligowych, rozgrywając zaledwie 78. minut. Klub również opuścił Filip Matuszczyk, który zagrał w siedmiu meczach w III lidze w barwach Sokoła. Na wiosnę nie zagra także Damian Knera – cztery występy na trzecioligowych boiskach w rundzie jesiennej.

Piłkarze wspólnie z trenerem doszli do porozumienia w sprawie opuszczenia drużyny. My jako klub daliśmy im wolą rękę w poszukiwaniu nowego zespołu. Bardzo im dziękujemy za wkład, jaki włożyli w pierwszej rundzie rozgrywek – podkreśla Paweł Kośla, prezes T.S. „Sokół” Aleksandrów Łódzki.

10 stycznia na testach w Sokole Konsport Aleksandrów pojawi się kilku nowych piłkarzy. Trener Sławomir Majak będzie starał się wzmocnić zespół przed zbliżającą się rundą rewanżową. Pamiętamy historię sprzed roku. Sokół był liderem po pierwszej części rozgrywek, natomiast awansował Widzew. Jednak o tym powoli zaczynamy zapominać, ponieważ rodzi się nowa historia.

Pierwszy mecz sparingowy zaplanowany jest na 18 stycznia. Aleksandrowianie zmierzą się u siebie z występującą na co dzień w IV lidze Wartą Działoszyn. Mecz odbędzie się o godz. 18.00 na sztucznej płycie stadionu im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *